BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ar žaidimai gali išgydyti karių nuoskaudas?

uzupiscreativecluster | 2012-12-10 | Be temos

Šiuo metu žaidimai, skirti teigiamų pokyčių iniviavimui ir pozityviam problemų sprendimui, naudojami įvairiose sferose. Net JAV kariuomenėje žaidimai užėmė svarbią vietą. Įvairūs mokymai ir gydymai tampa praeitu etapu, dabar - veteranai gydomi žaidimų pagalba siekiant jiems sugrąžinti džiaugsmą ir viltį.

Naudojant pakankamai naują sistemą Computer Assisted Rehabilitative Environment (CAREN), sužeisti kariškiai, kenčiantys nuo įvairių sutrikimų, potrauminio streso ir galvos smegenų sužalojimo traumų, gali lengviau pradėti atgauti savo tiesioginę ir netiesioginę pusiausvyrą. Taip skatinamas tikslingesnis grįžimas prie normalaus gyvenimo. Pasak Veteranų administracijos, daugiau nei 44-iems procentams Irako ir Afganistano veteranų buvo diagnozuota psichologinių problemų, o kariai, kurie tarnavo specialiuose dislokavimo būriuose, dažnai kenčia nuo potrauminio streso ir liekamųjų reiškinių po galvos sužalojimų. Tai psichologinė „spraga”, kur žaidimų pramonė atrodo, gali įsitvirtinti.

Dr. Glenn Albright, Kognito Interactive įkūrėjas, savo supratimą apie šią „spragą” panaudojo kurdamas simuliatorių, kuris moko šeimas, kaip adaptuotis prie gyvenimo namuose, vyrams grįžus iš karo. At-Risk (http://vimeo.com/26337019) - tai internetinių žaidimų rinkinys, skirtas parengti konkrečias žmonių grupes, nustatyti matomus ir nepastebimus psichologinio streso požymius. Avataras naudojamas mokyti daugiau nei 900 000 veteranų šeimų iš JAV, dėstytojų ir studentų iš 95 universitetų, ir daugiau nei 80 ligoninių. Tai žaidimų technologija, sujungta su mąstymo avataru, veikianti ir reaguojanti lyg veteranai, kuriems gresia pavojus.

Simuliatorius padeda sužeistiems kariams atgauti atpažinimo funkciją, sutelkti dėmesį, ir, galbūt, grąžinti jų šypsenas. Kai kurios padėti siekiančios organizacijos renka pinigus kurti ir platinti tokius žaidimus. Kaip kitos organizacijos naudoja žaidimizaciją kariams gydyti?

• GamesAid yra Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi didelė labdaros organizacija, padedanti kitoms labdaros organizacijoms. Praėjusiais metais jie paaukojo pinigų, kad padėtų žmonėms su negalia mėgautis vaizdo žaidimais - sužeistiems kariams, jauniems neįgaliems asmenims, nesvarbu ar jie yra ligoninėje, slaugos ligoninėje, reabilitacijos centre ar namuose.

• Silver Star Families of America yra labdaringa organizacija, kuri pagerbia sužeistus karius specialiais ženklais, pažymėjimais ir priežiūros paketais. Patti Patton Bader, Soldiers‘s Angels įkūrėja Walter Reed ligoninėje kariams drąsiai teigė, kad vaizdo žaidimai suteikia puikią terapiją sužeistiems kariams.
• Praėjusį birželį, George Schmidt, karo Irake veteranas, kenčiantis nuo potrauminio streso, supurtė žiniasklaidą savo asmenine istorija, kaip žaidimai padėjo jam grįžti į įprastą gyvenimą. Pareikšdamas solidarumą su kitais nuo potrauminio streso kenčiančiais kariais, Schmidt siūlė remti projektą The Wounded Warrior Project.

Tai tik keletas pagalbos pavyzdžių ir būdų padėti sužeistiems kariams. Manoma, kad tai naujos žaidimizacijos šakos pradžia.

Parengta pagal: http://www.igda.org

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą