BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Video galite pažiūrėti čia arba čia.

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Video galite peržiūrėti čia arba čia.

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Antrasis „GameON“ numeris – JAU YRA!

uzupiscreativecluster | 2012-09-28 | Be temos

Jau startavo antrasis, nemokamo el. žurnalo „GameON” numeris. Informatyvūs straipsniai, naujienos, žaidimų apžvalgos ir šviežiausios naujienos iš didžiausios vaizdo žaidimų parodos Europoje - „Gamescom 2012″. Net 180 spalvotų puslapių ir nė vieno jų apie rinkimus!

Rugpjūčio mėnesį pasirodęs, internetinis žurnalas „GameON” sulaukė pamatuotos sėkmės - žurnalą parsisiuntė ar internete paskaitė dešimtys tūkstančių žmonių! Naujas leidinys dar storesnis ir įvairesnis. Kol žaidėjai mėgausis tekstų apie žaidimus ir e-sportą gausa, kūrėjai, ar norintys jais tapti, galės sužinoti apie studijas užsienyje, start-up verslo akceleravimo programas ir zombius.

Niekur nedingo ir tradicinėmis tampančios mėnesio citatų, numerio garso takelio, virtuvėlės ir asmeninė išmanaus klimatrono rubrikos.

Didžioji šio mėnesio naujiena - prenumerata. Prenumeruokite žurnalą nemokamai ir jūsų nebekamuos naktiniai košmarai, kuriuose jūs pramiegate naujausią numerį!

Tiesiog dabar keliaukite į atnaujintą www.gameon.lt puslapį ir viską pamatysite patys!

GameON Nr. 2 turinio pažibos:
• Interviu su „Start Up” akceleratoriuose dalyvaujančiomis Lietuvių komandomis.
• Interviu su mobiliųjų žaidimų industrijos pažiba M. Rabas („Madfinger games”).
• Ekspertai ir studentai apie studijas užsienyje.
• Numerio svečias: keturiasdešimtmetis žaidimų apžvalgininkas Keith Stuart ir jo išpažintis.
• Mintys apie 18 ateities žaidimų („Remember Me”, „Nuclear Union”, „Hawken” ir kt.)
• Subtiliausias vasaros MMO „The Secret World”.
• 10 apžvalgų („World of Warplanes”, „Legends of Grimrock”, lietuvių „Music Samurai” ir kt.)
• Karščiausios ir šalčiausios NEMOKAMOS vasaros šaudyklės.
• 3 karšti lietuviški žaidimai, 8 e-sporto puslapiai ir mintys apie naują „Razer” produktų liniją.

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Iki šiol perspektyviausi projektai ir jų kūrėjai būdavo surenkami tokiuose renginiuose kaip „StartUp monthly”, „StartUp Sauna”, „StartUp weekend” iš aplinkinių regionų iš viso pasaulio, o toliau darbas vykdavo pačiame Silicio slėnyje.

Bėgant laikui Silicio slėnio vystymo specialistai pastebėjo, kad prie pasiekiamų puikių rezultatų atsirado ir negatyvių dalykų. Pavyzdžiui, užkilo darbo jėgos ir nekilnojamojo turto kaina pačioje Kalifornijoje, nes iš viso pasaulio į Silicio slėnį suvažiuoja gerąja prasme išprotėję ir įsisvajoję projektų vystytojai bei profesoriai, kurie su didžiuliais lūkesčiais stengiasi įsitvirtinti San Chose.

Profesionalai galėję kurti ir inovuoti savo gimtinėje yra įsodinami į labai specifinę JAV technologijų rinką ir turi žaisti pagal jos taisykles. Didelis profesionalų kiekis Silicio slėnyje lemia didelę konkurenciją.
Šiuo metu Silicio slėnio vadovybė bando keisti savo veiklos strategiją, palikdami startuolius dirbti savo šalyse, savo bendravimo kultūrose, neištraukiant jų iš produkto gamybinės ekostruktūros. Taip į moderniąsias technologijas investuojantys verslininkai gali mažesnėmis sąnaudomis sužinoti investicijų objekto perspektyvas, nes idėjų autoriai savo šalyse jau turi kontaktų tinklą ir gali greičiau bei pigiau išsukti ir ištestuoti bandomąją produkto versiją.

Nauja Silicio slėnio vizija - investuoti ne tik į idėją ir ją kuriantį kolektyvą, bet ir į galimybę realizuoti projektus jų pirminėje sukūrimo aplinkoje. Tokiu būdu lietuviai, pristatantys savo idėjas Silicio slėniui galės savo projektus įgyvendinti Lietuvoje ir taip kurti naują, aukštųjų technologijų ir inovacijų rinką mūsų šalyje, o ne už jos ribų.

„Užupis Creative Cluster” vadovas Vytautas Ratkevičius Silicio slėnyje susipažino ir pradėjo bendradarbiauti su Jorge Zavala - Silicio slėnio technologijų verslo akseleratoriaus vadovu San Chose mieste.
Susitikimas su J. Zavalla, kaip ir visa kelionė į Silicio slėnį, lietuvį sužavėjo savo paprastumu. Iš filmų, publikacijų spaudoje apie žymųjį pasaulio inovacijų lopšį Vytautas Ratkevičius buvo susidaręs kiek kitokį įspūdį, nei yra iš tikrųjų. „Man atrodė, kad nuvažiavęs išvysiu daugybę milijardierių atvažiavusių su savo „Bentley” automobiliais, pasikėlusius ir amžinai laiko neturinčius mega-koorporacijų kaip „Google”, „Apple” atstovus, tačiau realybė savo paprastumu ir mandagiu profesionalumu maloniai mane šokiravo. Pasirodė, kad didžioji dalis ir San Francisko, ir San Chose, ir Los Andželo Silicio slėnio yra dviaukštė, primenanti Užupį. Žmonės paprasti, dalykiški, mandagūs ir net tokie žmonės kaip Jorge Zavalla rado laiko susipažinti ir padėti mums įsilieti į Silicio slėnio infrastruktūrą. Jorge Zavalla mūsų susitikimo metu iškart manęs paklausė: „Ką tu nori padaryti rytoj?” ir tą pačią dieną, kai šį birželį atskridau atgal į Lietuvą, savo pašto dėžutėje radau jo laišką, su tolimesniais mūsų bendro projekto vystymo etapais. Kartu darome eksperimentą, kurio metu bus bandoma apmokyti keliasdešimt įmonių ir kelis Lietuvos universitetus nuotoliniu būdu ir taip pat per internetinę prieigą sieksime sukurti naują inovaciją, bendrą produktą ir rasti investuotojų tarptautinėse rinkose,” - pasakojo V. Ratkevičius.

Silicio slėniui buvo pristatyti du lietuvių inovacijų projektai: Užupis Creative Cluster simuliatorius „Serious games for jails” ir Šarūno Grigaliūno projektas - nauja neįgaliesiems sukurta transporto priemonė. Konferencijos, vykusios nuotoliniu būdu, metu, Š. Grigaliūno projektas pusės valandos bėgyje gavo ir techninius patobulinimus, ir investuotojus, ir projekto vystymo partnerius. „Silicio slėnio ekspertai dirba greitai ir efektyviai. Džiaugiuosi, kad pagaliau ir Lietuva yra įtraukta į globalių inovacijų kūrimo rinką,” - džiaugėsi Š. Grigaliūnas.

Nauja Silicio slėnio strategija Lietuvai yra itin palanki ir ypač jauniems moderniųjų technologijų kūrėjams, kuriems itin sudėtinga rasti investavimą, kad ir skaitmeninių pramogų sektoriuje.

„Užupis Creative Cluster” kviečia visus susidomėjusius tapti naujųjų mokymų testuotojais. Siekiame užtikrinti mokymų efektyvumą, todėl Jūsų komentarai ir pastabos bus labai svarbios tolimesniame mokymų tobulinimo procese.

http://mokymai.darnus-miestas.lt/login/index.php
prisijungimo varas: saviems
slaptazodis: Nemokamai_1

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Naujienlaiškis: spalio mėnesio konferencijos

uzupiscreativecluster | 2012-09-27 | Be temos

Spalio mėnesį numatytos net dvi konferencijos, į kurias ketina vykti klasterio nariai. Game developers conference online (GDC Online) vyks spalio 9 - 11 dienomis Ostine Teksase, o Cloud computing world forum India 2012 vyks spalio 16 - 17 dienomis Mumbajuje.

GDC Online konferencija - kasmet konferencija pristato aktualiausias naujienas ir informaciją, kaip sėkmingai vystyti žaidimų industriją. Tai vieta, kur susitinka ir patirtimi keičiasi žmonės, kurie tiesiogiai dalyvauja žaidimų kūrimo grandinėje - dizaineriai, programuotojai, scenaristai ir kt. Kasmet sukviečiama ~120 savo srities aukščiausio lygio specialistų dėstytojų, vyksta apskritųjų stalų diskusijos, ekspertų mokymai ir pan. Komandiruotė prisideda prie naujų narių paieškos, kurie dirba su MMO ir kuria socialinius simuliatorius, taip pat įgyvendina informacijos sklaidą.

GDC Online konferencija dėmesį koncentruoja į tokias temas: „debesų žaidimai” (cloud gaming), socialiniai tinklai, nemokami žaidimai internete, žaidimai internete vaikams ir pan. Konferencijoje vyksiančius susitikimus, apskrituosius stalus, pristatymus galima skirstyti į tokias kategorijas: verslas ir rinkodara, klientų patirtis, dizainas, produkcija, programavimas ir monetizacija. Daugiau informacijos rasite konferencijose svetainėje: http://www.gdconline.com

Cloud computing world forum India 2012 - vienas labiausiai Indijos ir Azijos rinkose vertinamų renginių ,,debesų kompiuterijos” srityje (cloud computing), bei unikali ir ko gero vienintelė 2012 m. galimybė sužinoti aktualiausias naujienas ,,debesų kompiuterijos”, informacinio saugumo, mobiliųjų technologijų, CRM plėtros srityse.

Forumo metu numatyta 2 dienas trunkanti konferencija apie „debesų kompiuteriją”, 1 dienos paroda, kurioje vyks įvairios kūrybinės dirbtuvės. Taip pat vyks debatai, bus galimybė pasikonsultuoti su ekspertais, pasidalinti patirtimi, atrasti potencialių partnerių. Visi dalyvavę forume, gaus tą liudijantį pažymėjimą.
Dalyvavimas Cloud computing world forum India 2012 - ypač naudingas klasterio plėtrai: Indija, šalis kurioje pigios gamybinės pajėgos, prastas marketingas, nesuformuota rinka - visa tai atveria papildomą nišą klasterio plėtrai, marketingo sprendimų ir produktų distribucijai. Daugiau informacijos galite rasti konferencijos tinklapyje - http://www.cloudcomputinglive.com.

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Š. m. rugsėjo mėn. 13 d. Užupis Creative Cluster pasirašė sutartį su UAB „Nano Servis” dėl „Spausdintinės informacinės medžiagos sukūrimo, leidybos ir platinimo”. Iš viso bus išleisti net 9 leidiniai. Vieno leidinio platinimo tiražas 3000 egzempliorių, o apimtis - 12 puslapių. Sutartis įgyvendinama pagal projektą „Užupio kūrybinis klasteris”, kurį finansuoja Europos regioninės plėtros fondas pagal 2007-2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programą.

Šviečiamieji informaciniai leidiniai leis tikslingai ir efektyviai organizuoti klasterio esamų ir naujų narių informavimą, aktualios informacijos sklaidą. Naudojantis pateikiama informacija bus didinamas klasterio tarptautinis žinomumas, vykdoma partnerių paieška, klasterio plėtra. Leidiniuose bus pristatomos klasterio, sektoriaus ir rinkos aktualijos, nariams svarbi informacija, mokymų bei tyrimų turinys, technikos ir dizaino naujienos.

Taip pat pagal poreikį - vykstant klasterio nariams į parodas, susitikimus su užsienio partneriais, klientais ar potencialiais klasterio nariais, informuojant juos apie sukurtus produktus, paslaugas, ugdant ir formuojat potencialius klasterio klientus - leidinys galės būti specialiai adaptuojamas ir leidžiamas užsienio kalba.

Pirmajame leidinyje planuojama pristatyti patį klasterį, visus jo narius, pateikti informaciją apie organizuojamus mokymus ir tyrimus. Taip pat aktualias užsienio rinkos naujienas. Kviečiame visus klasterio narius aktyviai dalyvauti leidinio kūrimo procese, siūlyti straipsnių temas, pateikti informaciją apie save ir savo kuriamus produktus, paslaugas. Informaciją ir pasiūlymus siųskite uzupiscluster@gmail.com

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Naujienlaiškis:

uzupiscreativecluster | 2012-09-27 | Be temos

Š. m. rugsėjo 13 d. Užupis Creative Cluster pasirašė sutartį su UAB „Nano Servis” dėl mokymų „Simuliatorių grafinio dizaino ir vartotojų sąsajų” mokymų organizavimo ir įgyvendinimo. Mokymai įgyvendinami pagal projektą „Užupio kūrybinis klasteris”, kurį finansuoja Europos regioninės plėtros fondas pagal 2007-2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programą.

Mokymus įgyvendins UAB „Nano Servis” kartu su Užupis Creative Cluster ekspertais. Norintys gali pradėti registruotis į mokymus: nanoservis@gmail.com arba uzupiscluster@gmail.com. Mokymai truks 150 ak. val., o po jų bus išduoti pažymėjimai, liudijantys mokymų baigimą. Kviečiami dalyvauti klasterio narių įmonių darbuotojai ir visi, suinteresuotieji simuliatorių grafiniu dizainu.

Mokymais siekiama:
- Suteikti klasterio nariams aktualių ir lengvai pritaikomų praktikoje žinių apie Simuliatorių grafinio dizaino ir vartotojų sąsajas, Simuliatorių grafinio dizaino ir vartotojų sąsajų kūrimo technologijas ir metodikas;
- Sudaryti sąlygas klasterio nariams pasikeisti turimomis žiniomis ir patirtimi;
- Įdiegti ir išbandyti inovatyvią mokymų sistemą, lengvai pritaikomą prie verslo plėtros ir specialistų poreikių.

Pagrindinės Simuliatorių grafinio dizaino ir vartotojų sąsajų mokymų temos, numatytos šios:
- Grafinių sąsajų tipai (3D, 2D, ISO 3D, vektoriniai, Subtopic ir kt.);
- Vartotojų sąsajų ergonomika (NUI ir kt.);
- Psichologiniai grafinio dizaino pasirinkimo aspektai (Spalvos, formos, animacija ir kt.);
- Crowd-sourcing pritaikymo galimybės, kuriant ir diegiant grafines vartotojų sąsajas;
- Optimizacijos metodikos (mokymų, paremtų learning curve ir iš sistemų testuotojų surinktos statistikos pritaikymu, pavyzdžiai) - pristatomos G. A. Kitaigorodskajos ir G. Lozanov teorijos;
- Norimos aplinkos - atmosferos sukūrimas (look and feal), atsižvelgiant į vizualią ir audio semantiką;
- Papildyta realybė (Augmented reality);
- Grafinio dizaino ir vartotojų sąsajų struktūrų prototipai simuliatoriams (Verslo modeliavimo, mokymų, žaidžiamųjų ir kt.);
- HUD elementų panaudojimo galimybės, kuriant vartotojų sąsajas;
- Grafinio dizaino ir vartotojų sąsajų sužaidybinimas (gamification);
- Kitos temos.

„Simuliatorių grafinio dizaino ir vartotojų sąsajų” mokymai labai aktualūs, kadangi Lietuvos specialistams stinga sėkmingų grafinių vartotojų sąsajų, valdymo procesų ir duomenų vizualizacijos pavyzdžių, taikomų pasaulyje žaidimų, simuliatorių, mokymų programų, interaktyvių Multimedia sistemų srityje ir nėra aiškiai apibrėžtos vartotojų sąsajų (interface) ergonomikos, struktūros ir diegimo galimybės Lietuvos ir užsienio rinkose, pasinaudojant gerosios praktikos pavyzdžiais. Būtent klasterio nariams yra svarbios tokios žinios apie skirtingo grafinio dizaino ir vartotojų sąsajų (interface) struktūrų panaudojimą mokomųjų žaidimų ir simuliatorių kūrime ir taikomas metodikas, technologijas, vystymosi kryptis ir tendencijas Lietuvos ir užsienio rinkose. Taip pat reikalingos praktinės žinios apie grafinių vartotojų sąsajų, valdymo procesų ir duomenų vizualizacijos sukuriamą psichologinį - emocinį poveikį vartotojui.

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Naujienlaiškis: Žaidimo keitimas per edukaciją

uzupiscreativecluster | 2012-09-27 | Be temos

Kompanija TED išleido antrąjį Gabe`o Zichermann`o TEDx vaizdo įrašą „Žaidimo keitimas per edukaciją”. Šiame vaizdo įraše G. Zichermann`as apžvelgia savo mėgstamiausius sužaidybinimo (angl. Gamification) pavyzdžius ir aiškina, kaip žaidimai taps varomąja viso pasaulio inovacijų jėga. Minėtąjį vaizdo įrašą galite pamatyti pasinaudoję nuoroda.

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Žaidimo keitimas per edukaciją

uzupiscreativecluster | 2012-09-27 | Be temos

Kompanija TED išleido antrąjį Gabe`o Zichermann`o TEDx vaizdo įrašą „Žaidimo keitimas per edukaciją”. Šiame vaizdo įraše G. Zichermann`as apžvelgia savo mėgstamiausius sužaidybinimo (angl. Gamification) pavyzdžius ir aiškina, kaip žaidimai taps varomąja viso pasaulio inovacijų jėga. Minėtąjį vaizdo įrašą galite pamatyti pasinaudoję nuoroda.

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Ko gero ne vienam, besidomėjusiam kūrybinėmis industrijomis ir socialinio kapitalo vystymu Lietuvoje, teko susidurti su ne iš pirmo karto suprantamu įmonės pavadinimu VšĮ „Bendruomenių santykių konsultantai” (toliau tekste: BSK). Pasidomėjome ir norime Jums pristatyti šią įmonę, paaiškinti, kuo ji užsiima ir ką reiškia „socialinis kapitalas.”

Socialinis kapitalas - tai žmonių tarpusavio santykių, jų ritualų, bendravimo formų. susitikimo vietų visuma. Nuo komunikacijos, kuri tiria tik tarpusavio bendravimo ryšius, kanalus, skiriasi tuo, kad socialinis kapitalas analizuoja socialines hierarchijas, socialinius vaidmenis, jų pasiskirstymą, įtakos socialiniame tinkle lygmenį, formalius ir neformalius bendravimo grupių lyderius ir labiau tiria socialinių procesų sąveiką su verslo ekosistemomis.

Prieš septynerius metus, Vytautas Ratkevičius, dabartinis „Užupis Creative Cluster” vadovas, ieškojo praktikantų, galinčių prisidėti prie socialinio kapitalo vystymo Lietuvoje. Belfaste V. Ratkevičius kelis metus dirbo viename geriausių kūrybinių industrijų inkubatorių „Dream island”, kuriame atliko tyrimus panašioje srityje ir nusprendė savo veiklą pratęsti Lietuvoje. Vilniaus universiteto dėstytojai jam padėjo rasti studentų, besidominčių kūrybinėmis industrijomis ir socialinio kapitalo įtaka kūrybinei ekonomikai. Keli VU Filosofijos katedros studentai, rašę magistrinius darbus socialinio kapitalo tema, įkūrė įmonę „Bendruomenių santykių konsultantai”. Studentai įmonėje pradėjo tirti socialinį kapitalą Lietuvoje, formuoti jo plėtros metodikas. Praktikos metu dešimt geriausių kurso studentų turėjo išversti ir adaptuoti Lietuvai dvi knygas, tiriančias socialinį kapitalą: Malcolm`o Gladwell`o „How little things can make a big difference” ir Kim Lee „Building cyber comunity”.

„Gaila, bet parašius socialinio kapitalo vystymo projektus, Europos Sąjungos fondus administruojančios institucijos atsisakė juos finansuoti. Paramos fondai motyvavo tuo, kad neverta investuoti į socialinį kapitalą, tai nėra konkreti, aiškiai apibrėžta sritis. Praėjus penkeriems metams rinkoje vykstantys socialiniai, kultūriniai ir ekonominiai procesai rodo, kad vis dėlto labai apsimoka ir reikia investuoti į socialinio kapitalo vystymą. Matyt, jaunieji studentai pradėjo savo veiklą per anksti” - pasakojo V. Ratkevičius.

VšĮ „Bendruomenių santykių konsultantai” savo veiklą pradėjo rengdami bendruomenių kūrimosi analizę, taip pat socialinio kapitalo metodologiją. Buvo įgyvendinti pilotiniai projektai - Ekologiškų kultūrų turgus Tymo kvartele, Užupyje, „Užupio saugios kaimynystės programa”. Konkretus BSK socialinio kapitalo vystymo pavyzdys yra įkurtas judėjimas „Eko banga” (www.ekobanga.lt).

Šiuo metu BSK vadovė yra viena iš praktiką, steigiant įmonę, atlikusių studenčių - Eglė Januškevičiūtė. Įmonė atlieka socialinio kapitalo tyrimus, analizuoja kaip kuriama virusinė reklama, formuojamas socialinis tinklas, kaip socialiniai procesai ir santykiai pritaikomi žaidimų, simuliatorių kūrime ir/ar mokymuose. BSK taip pat užsiima finansavimo šaltinių iš ES ar kitų fondų projektams paieška; formuoja, administruoja ir įgyvendina šių fondų remiamus inovatyvius, kūrybinių industrijų ar ekologijos srities projektus. BSK projektai remiasi socialinių santykių, tam tikrų socialinių procesų formavimu ir moderavimu. Nors BSK dirba vos keli žmonės, projektinėje veikloje yra jungiami išoriniai individualūs tyrėjai ir partnerių įmonės. Kiekvienam projektui yra suvienijamos skirtingų sričių profesionalų grupės. Per įmonės veiklos laiką, ekspertai, dirbę BSK, toli pažengė tam tikrose srityse ir buvo pakviesti dirbti tokiuose projektuose kaip „Nacionalinės kūrybinių industrijų kompleksinės programos formavimas”, pagal kurią yra finansuojami kūrybinių industrijų projektai ir mokymų programos. Per kelerius metus BSK darbuotojai įsigilino į įvairias sritis: socialinio kapitalo kūrimas, kūrybinių industrijų vystymas Lietuvoje ir pan. Šiuo metu BSK rašo tarptautinius projektus įvairioms įmonėms, bei asociacijai Užupis Creative Cluster, konsultuoja, daro tyrimus socialinio kapitalo analizės tema.

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą