BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Video: Mokomųjų simuliatorių panaudojimas

uzupiscreativecluster | 2012-10-30 | Be temos

Video galite peržiūrėti čia - “Mokomųjų simuliatorių panaudojimas”.

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Video: mokymų rinkos naujienos

uzupiscreativecluster | 2012-10-30 | Be temos

Video galite peržiūrėti čia - “Mokymų rinkos naujienos”.

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Po praėjusių metų bumo rinkoje dėl socialinių žaidimų, dabar investuotojai jau nebėra tokie aktyvūs šioje srityje. Rezultatai rodo, kas sumažėjo sėkmingų sandorių skaičius ir pinigų socialinių žaidimų sektoriuje išleidžiama mažiau.

Per pirmuosius devynis šių metų mėnesius, investicijos į žaidimų bendroves buvo daugiau nei 591 milijonai dolerių, - teigiama naujai paskelbtame skaitmeninių investicijų banko Digi-Capital pranešime. Šie duomenys panašūs į 2010-ųjų metų skaičius, bet gerokai atsilieka nuo 2011 rekordo - 2 milijardų per visus metus. Teigiama, jog per šiuos metus jau įvyko 130 sandorių, kai praėjusiais metais įvyko 152 sandoriai, bet vidutinė sandorių vertė 2012 m. yra 4.5 milijono dolerių, o tai tik nepilnas trečdalis 2011 m. 13 milijonų vidurkio. Digi-Capital sako, kad nuosmukis ateina būtent dėl socialinės/laisvalaikio srities. Šis sektorius sudarė apie 57 proc. praėjusių metų visų investicijų vertės, bet socialinė/laisvalaikio sritis šiemet pasiekė tik 11 procentų savo buvusios vertės.

Cowen įmonės analitikas Doug Cruetz mano, kad socialinių žaidimų auditorija mažėja šiais metais, nes daugelis žaidėjų peršoka į mobiliuosius žaidimus. Socialinių žaidimų kūrėjai, pavyzdžiui, Zynga, pastebėjo šią tendenciją, ir deda pastangas pritaikyti savo produkciją. Digi-Capital atkreipia dėmesį, kad Zynga IPO praėjusių metų gruodį buvo investicijų į socialiniusų žaidimusų rinkos viršūnėje, tačiau dabar „juda staigiai tolyn nuo šio sektoriaus”. Manoma, jog socialinė žaidimų erdvė yra konsoliduojantis sektorius, ir investicijų toje rinkoje banga po truputį slūgsta.

Grupė nustatė keletą kitų tendencijų dėl investicijų, svarbiausia, Kickstarter crowdfunding (minios finansavimas pradedantiesiems) papildomas tradiciniu rizikos kapitalo finansavimu, o nemokami Multiplayer Online bus toliau tęsiami, siekiant pritraukti rėmėjus.

Dauguma pastarųjų didžiausių sandorių yra kilę iš Kinijos, Japonijos ir Pietų Korėjos įmonių. Panašios į Vakarų kompanijas, šios Azijos įmonės pirmiausiai siekia užkariauti mobiliąją - socialinę erdvę ir Multiplayer Online žaidimus.

Parengta pagal: www.gamasutra.com

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Pastebima, kad jauni žmonės vengia socialinių žaidimų, nebent jie teiktų jiems tiesioginę naudą. Tačiau žaidžiant Grantoo „Įdomiausias žmogus pasaulyje” suteikiamos stipendijos, o tai labai vilioja vartotojus. Grantoo - tai socialinių žaidimų platforma, kuri suteikia galimybę studentams, norintiems konkuruoti vienam su kitu, laimėti studijų dotacijas ir aukoti labdarai žaidimų turnyrų metu.

Grantoo paleido bandomąją versiją šį pavasarį, atverdami savo platformą visiems studentams su „.edu” elektroninio pašto adresu. Per bandymo laikotarpį, bendrovė suteikė daugiau nei 30 tūkst. dolerių studijų dotacijų ir paaukojo daugiau nei 10 tūkst. dolerių kartu su Kalifornijos, Berkeley, Stanford, Yale ir kitais universitetais bei institucijomis. Dabar Grantoo žaidimai yra prieinami nemokamai visiems, norintiems žaisti. Platformos paleidimas taip pat smarkiai padidino bendrovės akcijas.

Iš pradžių Grantoo žaidimų platformą buvo galima rasti tik internete, bet jos įkūrėjai Dimitri Sillamä ir Mikhael Naayem siekė paleisti ją universitetuose, įtraukti į mobiliąsias technologijas. Norėdami plačiau išplatinti žinią apie savo produktą bei pritraukti daugiau dalyvių, Grantoo paskelbė, jog bendrovės pradinis kapitalas pasiekė 1,7 milijono dolerių iš daugelio Europos įmonių ir investuotojų, tokių kaip Olivier Legrain ar Pierre Lavail.

Grantoo siekia spręsti problemas, pavyzdžiui, milžiniškos studentų skolao ar net didelis mokslo nuvertėjimas Amerikoje per pastarąjį dešimtmetį. Grantoo leidžia universitetų ar koledžų studentams užsidirbti stipendijas, padeda padengti išlaidas už mokslą. Studentai savo ruožtu turėtų paaukoti dalį gauto laimėjimo jų pasirinktam labdaros projektui (akcijai prieš badą, sveikatos priežiūrai ar labdaros organizacijoms Engineers Without Borders, MAMA ir kt.)

Kodėl sukurta sistema veiksminga? Tradiciškai, įmonės, aukodamos labdarai ar akademinėms stipendijoms, daug naudos iš to negauna. Todėl Grantoo suteikia savo platformą partnerių prekės ženklų plėtros galimybėms, leidžia bendrovėms pritaikyti turnyrą taip, kad jo sąsaja atspindėtų norimą prekės ženklą. Be to, laimėję studentai, bendru susitarimu įtraukiami kaip firmų šalininkai internete ir socialiniuose tinkluose. Jau surengti turnyrai, remiami WePay, KRED, Grooveshark ir AVG, Sillam, dar daugiau kompanijų laukia eilėje.

Toliau Grantoo planuoja plėstis vienoje karščiausių šiandienos temų - socialinių žaidimų ir nedarbo sferoje. Be to, lapkričio mėnesį paleidžiami nauji mobilieji žaidimai, veiksiantys iOS ir Android. Bendrovė priima didelius iššūkius ir mano pasirinkę teisingą kryptį.

Parengta pagal:
http://techcrunch.com/, http://grantoo.co/

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Vos prieš keletą dienų praūžė antroji Cloud Computing World Forum India konferencija. Ji vyko tolimojoje Indijoje, Mumbajuje, kur susibūrė apie 500 dalyvių ir truko tris dienas. Į konferenciją kviesti svarbių kompanijų vadovai ar vadybininkai, tačiau viena konferencijos diena buvo suplanuota visiems besidomintiems: vyko nemokama paroda ir seminarai. Pateikiame apžvalgą, kas įdomaus įvyko konferencijoje, kadangi klasterio nariai, kurie turėjo vykti į konferenciją, dėl pasikeitusių aplinkybių - neišvyko.

Konferencijoje dalyvavo didžiausi IT pramonės atstovai, norėję aptarti Cloud Computing (liet. Debesų kompiuterija) galimybes ir pradėti kartu vystyti verslą. Konferencijos metu nagrinėtos bendros Cloud Computing paslaugos, kurioms pateikti reikalingas tik interneto ryšys ir jų nereikia diegti į kompiuterį. Tai pigu ir paprasta, o įmonės siekia taupyti savo resursus, todėl šios sistemos populiarumas auga žaibiškai. Populiarumą didina ir tai, jog sistema tinkama visų dydžių įmonėse ir organizacijose.

Viena karščiausių konferencijos temų - saugumas elektroninėje erdvėje. 2011 m. įvyko keletas serijinių rimtų saugumo pažeidimų internete ir nusikaltimų elektroninėje erdvėje. Tačiau 2012 m. Clouding computing paslaugų teikėjai tapo pirmaujantys, kuriant prevencijos technologijas bei spręsdami saugumo problemas. Konferencijos metu vyko daug diskusijų šiuo klausimu.

Dar viena nagrinėta tema buvo mobiliosios technologijos. Mobiliųjų debesų naudojimas auga sparčiai. Diskutuota, ar įmanoma įprastą darbinį kompiuterį pakeisti išmaniaisiais telefonais, kokia turėtų būti programinė įranga, kas tą įrangą kurtų. Aptarti socialinės žiniasklaidos, aplikacijų kūrimo, virtualumo aspektai.

Konferencijos metu svarbius pranešimus skaitė savo sričių specialistai, tokie kaip Raj Khemani (IT vadovas, Clariant Chemicals India Ltd), Anand Iyer (Viceprezidentas, Technology, NCDEX Ltd), Nirmalendu Jajodia (Technologijos ir operacijos, NCDEX) ir daugelis kitų.

Cloud Computing World Forum India baigtas įprastu socialiniu vakaru ir padėkomis, tačiau ne apdavonojimais. Jie įvyks vėliau, 2013 m. birželio 13 d., ir šiuo metu skelbiami rinkimai būsimiems Cloud World Serious Awards apdovanojimams.

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Neseniai Užupis Creative Cluster technologinių sprendimų vadovas Šarūnas Grigaliūnas grįžo iš Londone vykusio kasmetinio kongreso „National archievers congress 2012″. Tai pats didžiausias kasmetinis renginys, suburiantis daug pasiekusius žmones. Šiais metais jame paskaitas skaitė ir multimilijardierius Donaldas Trumpas. Š. Grigaliūnas, išskyrė jam labiausiai patikusius pranešėjus ir jų paskaitų esmę. Naujienlaiškyje pateikiame tik keletą Šarūno įspūdžių, o pilną straipsnį galite perskaityti www.ucc.lt bei greitai išeisiančiame UCC leidinyje.

Adam Ginsberg - Ebay.com imperijos atstovas - tai žmogus sugebėjęs iš elektroninės prekybos uždirbti ne vieną milijoną JAV dolerių. Pradėjęs nuo prekybos elektroninėje erdvėje, šiandien jis aiškina, kad tai pati geriausia prekyba palyginti be didelių sąnaudų.

Rohan Weerasinghe - Didžiojoje Britanijoje pripažintas, kaip geriausiai suprantantis nekilnojamojo turto investicijas. Milijonierius kongreso metu dalinosi patirtimi, kaip neturint pinigų pradėti prekiauti nekilnojamu turtu. Svarbu žinoti, kad yra daug programų, kuriomis gali pasinaudoti pradedantieji verslininkai. Pats Rohan Weerasinghe verslą pradėjo turėdamas vos 40 svarų.

Andrew Reinolds - uždirbo visus savo pinigus elektroninėje prekyboje. Šiuo metu jo banko sąskaitoje yra virš 50 mln. JAV dolerių, kuriuos uždirbo vos per keletą metų. Andrew Reinolds pasakojo apie elektroninių mokymų perspektyvas. Verslininkas neparduoda teisės į mokymus, o tik mėnesinę arba metinę prenumeratą į juos. „Tai yra pats unikaliausias mano matytas pardavimas. Jis neina prie to standarto, kuomet tu nuėjai į parduotuvę, nusipirkai kompaktą, pažiūrėjai ir padėjai. Andrew Reinolds teigia: pirk mano mokymus ir jais naudokis tol, kol tau nebereikės,” - pasakojo Š. Grigaliūnas.

Ron White - pasaulyje žymus žmogus, sugebantis bent 50 kartų pagerinti žmogaus atmintį. Jis yra išdirbęs metodiką, kurią galima taikyti nuo 6 metų. Metodikos pagrindas: reikia išmokti naudoti ne trumpalaikę atmintį, ne kairįjį pusrutulį, o dešinįjį - vizualizacijas. Jis teigia, kad bet kuris žmogus gali įsiminti bet kokį kiekį duomenų.

Alex Mandozia - tai verslininkas turintis apie 220 mln. JAV dolerių. Visa jo verslo imperija yra pastatyta ant elektroninio marketingo pamatų. Jis teigia, kad nesvarbu ką reklamuoji, svarbu kaip. Jo įmonė apmoko kitus verslininkus net kaip teisingai elektroninėje erdvėje pateikti savo produktą.

Visus mokymus vainikavo multimilijardierius Donaldas Trumpas. Daugiau įspūdžių apie kitus lektorius ir apie Donaldo Trumpo pasirodymą kongrese skaitykite www.ucc.lt

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Neseniai Užupis Creative Cluster technologinių sprendimų vadovas Šarūnas Grigaliūnas grįžo iš Londone vykusio kasmetinio kongreso „National archievers congress 2012″. Tai pats didžiausias kasmetinis renginys, suburiantis daug pasiekusius žmones, pavyzdžiui, šiais metais jame paskaitas skaitė ir multimilijardierius Donaldas Trumpas. Bendrovės „Informacijos saugumo agentūra” vadovas, Šarūnas Grigaliūnas sutiko pasidalinti savo įspūdžiais.

Tris dienas Didžiosios Britanijos sostinėje susirinkę svečiai iš viso pasaulio ištempę ausis klausėsi milijonierių sėkmės paslapčių ir patarimų. Kiekvienas pašnekovas turėjo vos po 1,5 h savo paskaitai išdėstyti.

Unikalią galimybę dalyvauti kongrese turėjęs lietuvis Šarūnas Grigaliūnas, išskyrė jam labiausiai patikusius pranešėjus ir jų paskaitų esmę.

Ebay.com imperijos atstovas Adam Ginsberg - tai žmogus sugebėjęs iš elektroninės prekybos uždirbti ne vieną milijoną JAV dolerių. Pradėjęs nuo prekybos elektroninėje erdvėje, šiandien jis aiškina, kad tai pati geriausia prekyba palyginti be didelių sąnaudų.


Adam Ginsberg

Taip pat šioje konferencijoje dalyvavo Rohan Weerasinghe. Jis Didžiojoje Britanijoje yra pripažintas, kaip geriausiai suprantantis nekilnojamojo turto investicijas. Milijonierius kongreso metu dalinosi patirtimi, kaip neturint pinigų pradėti prekiauti nekilnojamu turtu. Svarbu žinoti, kad yra daug programų, kuriomis gali pasinaudoti pradedantieji verslininkai. Pats Rohan Weerasinghe yra paskaičiavęs galimybę užsiimti nekilnojamu turtu neturint pradinio kapitalo. Jo grupė jau gyvuoja 16 metų ir turi mini viešbutį (ofisą). Savo verslą R. Weerasinghe pradėjo turėdamas vos 40 svarų. Daugelis žmonių įsivaizduoja, kad verslas yra daromas pagal formulę: „nupirkau pigiai ir pardaviau už brangiau”. Taip nėra. Reikia dirbti vietovėje, kurioje esi ir kryptingai gilintis į savo sritį.

Kitas pranešėjas - Andrew Reinolds. Jis uždirbo visus savo pinigus elektroninėje prekyboje. Šiuo metu jo banko sąskaitoje yra virš 50 mln. JAV dolerių, kuriuos uždirbo vos per keletą metų. Andrew Reinolds pasakojo apie elektroninių mokymų perspektyvas. Jis akcentavo, kad nesvarbu, ko jūs mokote, svarbesnė yra komanda, kuri tinkamai parengia mokymosi medžiagą. A. Reinolds kompanija mokomąją medžiagą fiksuoja video pavidalu. Pirmiausia reikia gauti teisę į šį mokymą (licenziją), o toliau lieka tik multiplikavimas. Šiuo atveju: didelė elektroninė parduotuvė su įvairių profilių žmonėmis duomenų baze. Juos reikia profiliuoti pagal domėjimosi sritis ir toms sritims siūlyti DVD mokymosi programas. Pavyzdžiui: per 7 dienas Andrew Reinolds uždirbo pusę milijono svarų. Nufilmavęs golfo pamokas pradedantiesiems, sukūrė specialų DVD paketą ir ėmė tikslinėms grupės jį pardavinėti internetu. Paketas kainuoja vos 100 svarų. Tačiau svarbu tai, kad jis parduoda ir mokymus, kaip mokyti kitus. Verslininkas neparduoda teisės į mokymus, o tik mėnesinę arba metinę prenumeratą į juos. „Tai yra pats unikaliausias mano matytas pardavimas. Jis neina prie to standarto, kuomet tu nuėjai į parduotuvę, nusipirkai kompaktą, pažiūrėjai ir padėjai. Andrew Reinolds teigia: pirk mano mokymus ir jais naudokis tol, kol tau nebereikės,” - pasakojo Š. Grigaliūnas.

Andrew Reinolds

Didžiosios Britanijos universiteto „Knowledge to action” įkūrėjas Greg Secker kalbėjo apie prekybą finansų rinkose. Tai žmogus, kurio kursą baigė jau 50 tūkstančių studentų. Pats apmokė kaip vykdoma prekyba finansų rinkose ir pats kūrė įvairiausias metodikas. Jam kongreso metu antrino Steve Clemense - milijonierius jau 25 metus dirbantis didžiosiose brokerinėse institucijose.

Dar vienas mokytojas buvo Ron White. Pasaulyje žymus žmogus, sugebantis bent 50 kartų pagerinti žmogaus atmintį. Jis yra išdirbęs metodiką, kurią galima taikyti nuo 6 metų. Metodikos pagrindas: reikia išmokti naudoti ne trumpalaikę atmintį, ne kairįjį pusrutulį, o dešinįjį - vizualizacijas. Jis teigia, kad bet kuris žmogus gali įsiminti bet kokį kiekį duomenų. Paskaitos pradžioje visi dalyviai pasakė po skaičių. Jis surašė juos lentoje. Nutrynė. O po kelių valandų, paskaitos pabaigoje, visus tuos 50 skaičių padiktavo. Daugiausiai tokiu būdu jis yra įsiminęs ir užrašęs 300 skaičių, kuriuos matė vos minutę. Vizualizacijos yra vienas iš „Facebook” sėkmės arkliukų. Kai prisijungti prie savo profilio socialiniame tinkle, programa tau rašo: „people you may know”. Pažiūrėjęs į nuotraukėles prisimeni: „o, su tuo žmogumi kalbėjau trečioje klasėje…” ir pakvieti jį draugauti. Taip „Facebook” sparčiai plečiasi. Jei sieji objektus su spalva, kvapais, emocijomis, juos įsimeni ilgam laikui. Š. Grigaliūnas pasakoja: „Paskaitos metu mokėmės įsiminti kuo daugiau žodžių. Įsivaizduokite, jei gebėtumėme įsiminti viską, ko mokomės universitete, konferencijose kaip ši? Būtumėme genijais. Galbūt smegenėlėms tai nėra labai sveika, bet įspūdinga”.

Bene labiausiai lietuvį sužavėjo mokytojas Anthony Robins. Jis gali net ir didžiausios depresijos žmogų įkvėpti ir nukreipti gerų emocijų keliu. „Tai tiesiog šviečiantis žmogus, spindintis tau į akis. Jis yra išmokęs pozityvaus mąstymo milijonus žmonių”, - teigia Š. Grigaliūnas.

Finansų rinkose dirbantis Marcos de Maria gilinasi į akcijas, naftą ir metalų rinkas. Jo gyvenimo istorija yra neeilinė. Jis ilgą laiką dirbo viename nuobodžiame darbe iki kol vieną dieną buvo atleistas iš darbo. Po to Marcos de Maria gyveno savo draugo sandėliuke, kur ilgai mąstė apie gyvenimą. Suprato, kad reikia pradėti gilintis į finansus ir kaip gyvenimas juda pinigų prasme. Ėmė mokytis, domėtis. Įkūrė savo verslą. Jis bankrutavo. Žengęs į finansų rinkas jis grąžino visas skolas ir šiuo metu yra milijonierius.


Marcos de Maria

Alex Mandozia - tai verslininkas turintis apie 220 mln. JAV dolerių. Visa jo verslo imperija yra pastatyta ant elektroninio marketingo pamatų. Jis teigia, kad nesvarbu ką reklamuoji, svarbu kaip. Jo įmonė apmoko kitus verslininkus net kaip teisingai elektroninėje erdvėje pateikti savo produktą.

Visus mokymus vainikavo multimilijardierius Donaldas Trumpas. Šarūnas Grigaliūnas, klausęsis jo paskaitos pasakoja: „Labai jautėsi visų žmonių pagarba jam. Donaldui Trumpui įėjus į auditoriją, visi atsistojo, ėmė ploti. Pasakysiu galbūt negražiai, bet man savotiškai nesmagu, dėl to, kad kiekviena jo pasakyta frazė yra priimama kaip šventa tiesa. Nebuvo bandoma jo žodžių filtruoti per savo patirties prizmę. Jei žymus žmogus kažką teigia, nejau tai yra šimtaprocentinė tiesa? Kai žmogus su dideliu ego, gali leisti sau tyčiotis iš kitų. Auditorija pakerėta jo sėkme, to nejaučia”. Pasak Š. Grigaliūno, D. Trumpas - žmogus su milžiniška patirtimi. Jis per savo paskaitą pasakojo, kad pradėjo uždirbinėti didelius pinigus tada, kai aplink jį ėmė suktis patys geriausi specialistai. O dar didesnius pinigus ėmė uždirbinėti tada, kai samdėsi tuos pačius geriausius specialistus, bet ėmė nei vienu iš jų nepasitikėti ir tikrinti jų darbą pats. Pasak D. Trumpo, didelėje korporacijoje specialistas mato vieną iš silpnybių savo srityje. Ir jis ją nutylės, nes gauna atlyginimą. O koorporacijos savininkui tai yra verslas, ne tik darbovietė. Todėl reikėtų pertikrinti kiekvieną išvadą, kurią pateikia specialistai. Taip pat Donaldas Trumpas teigia, kad pinigai bankuose yra mirę pinigai. Kiekvienas bandantis sutaupyti neįvertina kitų rinkos dėsnių ir tie pinigai yra mirę - jie neegzistuoja tavo gyvenime. „Kiekvienas kelias smūgiuoja tave atgal - meta iššūkius, bando sutramdyti. Tai nėra blogai, tiesiog tu blogai eini į priekį”, - savo paskaitą pabaigė multimilijardierius.

UCC informacija

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Žaidimizacija socialiniuose projektuose

uzupiscreativecluster | 2012-10-17 | Be temos

Rugsėjo 29-30-tą dienomis daugiau nei 60 tūkstančių dalyvių atvyko į Pasaulio piliečio Festivalį (PPF). Festivalis tapo didžiausiu kada nors tiesiogiai transliuotu labdaros koncertu televizijoje ir internete. Publiką linksmino Neil Young, Foo Fighers ir Black Keys bei daugelis kitų garsių atlikėjų, turėdami vieną misiją - didinti informuotumą apie skurdą pasaulyje. Dalyvavimo renginyje kaina buvo 250 dolerių vienam asmeniui, tačiau dauguma dalyvių nemokėjo nė cento, nes gerokai prieš renginį jie užsidirbo specialius taškus bei ženklelius ir laimėjo nemokamą įėjimą į festivalį.

Festivalio idėja rodo, kaip įvairiais būdais galima pasitelkti ir išnaudoti žaidimizacijos (angl. gamification) privalumus. Hugh Evans, gerai žinomas pasaulinių projektų prieš skurdą iniciatorius, dalinasi savo patirtimi ir žaidimizacijos panaudojimu festivalyje.

Kaip gimė idėja vietoj bilietų pasiūlyti žaisti, už tai susirinkti taškus ir patekti į festivalį?
Evans: Norėjau sukurti paprastą sistemą, kuri būtų patraukli kiekvienam. Vienas veiksmas turėjo uždirbti vieną tašką. Laikui bėgant taškų sistema buvo keičiama, siekiau užtikrinti, kad viskas būtų subalansuota ir vien per pastarąsias keletą savaičių prisijungė daugiau nei 70 000 vartotojų. Tačiau didžiausia kliūtis kuriant šią taškų sistemą buvo įtikinti visas suinteresuotąsias šalis, kad naudoti žaidimizacijos metodiką yra žymiai geriau, nei nenaudoti, - tai buvo svarbiausia.

Sistema puikiai veikė. Ar buvo kas nors, ką norėjote pakeisti, ar ką nors patobulinti?

Evans: Pradžioje veiksmai atrodė lengvi, o vėliau viskas sudėtingėjo. Tam kad žmonės užsidirbtų taškų, jie pradėjo aukoti pinigus, kontaktuoti su kitais nariais, ir net organizuoti kampanijas, siekė tapti platformos dalimi. Kai žmonių veiksmai tampa vis rimtesni, labiau organizuoti, jų dalyvavimas taip pat vystosi - jie gali užsidirbti iš organizavimo ar savanoriškos veiklos.

Ar planuojate ateityje vystyti kitus projektus, išnaudojant žaidimizaciją? Ar žinote kitų humanitarinės pagalbos organizacijų, kurios naudoja žaidimizaciją?
Evans: Girdėjau, kad kai kurios kompanijos naudoja žaidimizaciją. Kiek žinau, žaidimai buvo tradiciniai, paprasti dviejų dimensijų simuliaciniai žaidimai. Manau, geriau integruotis į socialinius veiksmus, ką kiti jau tikrai veikia. Pasaulio piliečio platforma bus nauja centrinė platforma, kuria bus siekiama didinti informuotumą apie mūsų visas kitas veiklas, pavyzdžiui, poliomielito likvidavimą ir motinos sveikatos priežiūrą.

Ar jūsų Globalia festivalio platforma galės naudotis kiti?
Evans: Platforma yra atvirojo kodo. Mes priimame bet kurį partnerį, pasiryžusį dalyvauti. Visi mūsų esami partneriai, kaip Half the Sky, naudoja šią technologiją. Kuo daugiau partnerių turime, tuo labiau mūsų platforma didėja, sudėtingėja.

Pasaulio piliečio platformos planuose - skatinti kitas nevyriausybines organizacijas išnaudoti žaidimizaciją. Festivalis sukėlė didelę audrą, naudojant žaidimizuotą taškų sistemą. Atvira žaidimizacijos platforma, skirta socialiniams tikslams turi daug potencialo plėstis ir vystytis.

Parengta pagal: http://www.gamification.co/

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Šią savaitę žaidimizacijos (angl. gamification) bazėje (GBase) atsirado trys naujos lojalumo platformos: Gaminside, Social Rewards ir CrowdTwist. Žemiau pristatome, kuo platformos unikalios ir kaip susijusios su žaidimizacija.

Gaminside - inovatyvių paslaugų teikėja ir žaidimizacijos vystytoja pramogų industrijoje. Gaminside tikslas - sudominti ir motyvuoti esamą klientą, išlaikyti ir vystyti lojalumą. Klientas paveikiamas per užduočių sistemą, kuri leidžia lengvai valdyti kompaniją, įdarbinimo programas, apdovanoti atlygiu administraciją ir analitikus už gerai atliktus darbus. Gaminside taip pat siūlo pilnai parengtą paslaugų paketą, į kurį įeina: koncepcijų kūrimas, rinkodaros funkcijos, mobiliosios aplikacijos ir apdovanojimo gavimas. Gaminside koncentruojasi į įvairių platformų apjungimą - įtraukdami naršykles ir naršymą, mobilumą, socialinius tinklus ir realų pasaulį.

Naudojantis Social Rewards galima vystyti rinkodarą ir siekti klientų lojalumo. Sistema padeda įmonėms identifikuoti prekės ženklą, plėsti santykių su klientais valdymą - CRM ir stiprinti socialinę trauką. Sistemos sėkmė koncentruojasi į galimybę fiksuoti investicijų grįžimą (angl. Return On Investment) iš socialinės žiniasklaidos, stebint naršomų tinklapių adresus, leidžiant bendrovėms sekti prekės ženklo pranešimus ir įsitraukti į Facebook ar Tweet pardavimus. Vartotojai uždirba lojalumo taškus už įsitraukimą į socialinės žiniasklaidos veiklą pagal gamintoją, pavyzdžiui, nuorodomis į Twitter, Facebook „like” ir fanų aktyvumą. Tuomet socialiniai apdovanojimai paverčia socialinės žiniasklaidos veiklą į naudingą prekybą duomenimis su visiškai išanalizuotu prekės ženklu pagal paminėjimus (mentioned), paspaudimų skaičius (click‘us), atsakymus (retweet), pasidalinimus (share) ir pardavimo informaciją.

CrowdTwist specializuojasi vartotojo veiklos stebėjime tarp nuolatinių parduotuvių, prekių ženklų, elektroninių paštų, ir socialinės terpės platformų. Platformoje įmonės gali stebėti įvykusius veiksmus, vertinti ir apdovanoti vartotojus. CrowdTwist suteikia realų apčiuopiamą atlygį už vartotojo dalyvavimą. 2011 m. Kelly Clarkson, JAV pop roko dainininkė, buvo pirmoji menininkė, pradėjusi naudoti CrowdTwist platformą.

Parengta pagal: www.gamification.co

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Kaip nebūtų keista, tyrimai rodo, kad moterys sudaro beveik 60% žaidėjų, vertinant žaidimus mobiliuosiuose įrenginiuose. Jos yra labiau linkusios žaisti mobiliuosius žaidimus negu vyrai, ypač daugelio žaidėjų režimo tipo (angl. multiplayer) žaidimus, kurie turi daug socialumo elementų, pavyzdžiui, Words With Friends ar Draw Something. Tyrimų organizacija EEDAR, JAV, atliko tyrimą, kuris parodė, kad daugiau negu 6 moterys iš 10, arba kitaip 63%, žaidžia mobiliuosius žaidimus. Palyginimui, vyrai sudaro 52%. Taip pat moterys daro didelę įtaką tam, kokie žaidimai žaidžiami namuose. Remiamasi prielaida, kad moterys dažniau negu vyrai žaidžia žaidimus su šeimos nariais, nori juos įtraukti, skatinti prisijungti, bei siunčia ir priima „Facebook” žaidimų kvietimus.

„Moterys, kaip klientės, tapo svarbesnės nei kada nors anksčiau. Tai iš tiesų keičia žaidimų veidą”, - praneša EEDAR analitikas Jesse Divnich.

Pavyzdžiui, 2002 metais vyrai sudarė beveik tris ketvirtadalius video žaidimo žaidėjų. Po dešimtmečio situacija akivaizdžiai pasikeitė. Konsolės ir PC žaidimai populiariausi buvo tarp jaunų vyrų - iš pradžių buvo žaidžiami video žaidimai iki kol jie išsivystė į PlayStation ir Xbox erą. „Tikriausiai taip įvyko todėl, kad naujas technologijas paprastai labiau ir greičiau priima vyrai”, mano vyresnysis „Zynga” viceprezidentas Travis Boatman”. Tačiau kai pasikeitė technologiniai įrenginiai ir atsirado liečiamas ekranas (angl. touch-screen), žaidimai tapo daug labiau priimtinesni visiems”.

T. Boatman teigia, kad „Moterys siekia žaisti tuos žaidimus, kurie buvo sukurti (mobiliajai) platformai, nes būtent tokie žaidimai yra joms priimtinesni”. Todėl mobiliųjų technologijų gamintojai vis labiau atsižvelgia į rinkos pokyčius, ir bando sukurti tokią pasiūlą, kuria pritrauktų daugiau moterų. Kuriamas patrauklus dizainas, valdymas ir pan.

Parengta pagal: http://www.floridatoday.com/

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą