BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Paddock magazine Ltd. - žurnalas, leidžiamas Londone (platinamas anglakalbėse šalyse), skirtas „Formulei 1″. Automobilių industrija labai išsivysčiusi ir joje lenktynių, automobilių kūrimo ir kt. simuliatoriai yra viena iš prioritetinių sričių. Įmonė turi ofisą Užupyje, bendradarbiauja su Klasterio nariais jau daugiau negu 10m. ir padeda vystyti Klasterio plėtrą Anglijoje ir kitose šalyse.

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

VšĮ „Bendruomenių santykių konsultantai” (BSK) - pagrindinis įmonės veiklos tikslas yra kompleksinė ir darni bendruomenių, verslo, švietimo, ekonominė, kultūros ir socialinė plėtra. Pastaruosius tris metus strateginė organizacijos veiklos kryptis - kūrybinių industrijų ir EKO bendruomenių bei rinkos vystymas:
- 2009 m. įmonės specialistai dalyvavo tarptautiniuose klasterių kompetencijos tinklo organizuojamuose mokymuose Lietuvoje ir užsienyje, inicijavo ekologijos ir kūrybinių industrijų klasterių finansavimo programą Lietuvoje.
- BSK įtraukta į tarptautinį projektą „The Strategic Project on Trans-national Commercial Activities in Research & Innovation, Clusters and in SME-Networks” (StarDust), kurio prioritetas - inovacijų kūrimas Baltijos jūros regione. Projekte StarDust dalyvauja 34 organizacijos iš skirtingų šalių - Norvegijos, Danijos, Suomijos, Estijos, Lenkijos, Latvijos ir kt. StarDust projektas siekia sustiprinti tarptautinį vaidmenį diegiant inovacijas, pagerinti technologijų ir žinių sklaidą bei pritaikymą užsienio valstybėse.
- Inicijavo ir įgyvendino projektą Užupio respublikos kūrybinių industrijų (KI) žemėlapis - tai bandymas nuosekliau įsigilinti į kūrybinių industrijų potencialą Užupio Respublikoje. Tyrime pritaikė sukurtas unikalias socialinio kapitalo ir kūrybinių industrijų žemėlapiavimo (angl. mapping) metodikas.
- Dalyvavo ekspertų grupėje LR Švietimo ir mokslo ministerijos užsakymu rengiant galimybių studiją „Lietuvos kūrybinės ir kultūrinės industrijos” bei „Kūrybinių industrijų nacionalinę kompleksinę programą”, yra Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos nariai.
- 2010 m. - Kultūros ministerijos inicijuotame Baltijos šalių ekspertų (Lietuva, Latvija, Estija) forume „Patirties rengiant kūrybinių industrijų žemėlapius apsikeitimas”, skaitytas pranešimas „Creative industry mapping - what works and what don’t” remiantis Užupio KI žemėlapio patirtimi.
- 2009 m. vasarą BSK darbuotojai atstovaudami Vilniaus miestą tarptautinėje konferencijoje Berlyne „Creative Megapolies” pristatė Užupio Respubliką, kaip socialinę kūrybinę inovaciją bei Užupio kūrybinį klasterį.
- 2009 m. parengtas ir publikuotas tyrimas “Simuliacinių ir mokomųjų žaidimų rinka, jos vystymosi tendencijos”.
- Nuo 2009 m. sukurtas ir palaikomas kūrybinių industrijų portalas www.kurybinesindustrijos.lt, organizuojamos apklausos, inicijuojamos diskusijos.
- 2008 12 - Kartu su LR Seimo nariais LR Seime inicijuotas ir surengtas forumas “Užupio fenomenas: kūryba, bendruomenė, inovacijos”, pristatytas Užupio kūrybinių industrijų žemėlapis, tyrimo rezultatai.
- 2008 11 - parengtos ir kūrybinių industrijų strategijos vystymo LR Seimo narių grupei pateiktos “Kūrybinių industrijų vystymo Lietuvoje gairės” (pasiūlymai bei rekomendacijos).
- 2008 rudenį - inicijuota visuomenės diskusija apie kūrybinių industrijų įtaką šalies ekonomikos vystymuisi. Organizuotas kreipimasis į visas politines partijas prieš rinkimus siekiant išsiaiškinti ir užfiksuoti jų planus susijusius su kūrybinių industrijų vystymu. Video tyrimas interviu - kaip Lietuvos politikai, mokslo ir verslo atstovai supranta ir vertina kūrybines industrijas, publikuota www.uzupiozinios.lt Naujienose, Vilniaus dienos www.vilniausdiena.lt portaluose.
- Konsultavo „Oskaro Koršunovo teatrą” rengiant kūrybinių industrijų centro plėtros projektą ir inicijavo eilę kitų projektų.

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą