BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žaidimizacija (angl. gamification) jau pasiekė revoliucinę sėkmę švietimo srityje, tačiau kai kurie skeptikai vis dar nėra įsitikinę jos veiksmingumu. Labiausiai abejoja tėvai ir auklėtojai mokyklose, kurių suvokimas apie tai, ką žaidimizacija reiškia mokyklinukams, yra subjektyvus. Šįkart kreipiamasi į tokius tėvelius, kurie vis dar netiki žaidimizacijos nauda mokymuisi.

Kai kuriems tėvams žaidimizacija asocijuojasi su betiksliu laiko praleidimu, o kompiuteriniai žaidimai neva braute braunasi į natūralų vaiko augimo ir vystymosi procesą. Anot tokių skeptikų, vaizdo žaidimai yra tik vaizdo žaidimai, nesvarbu, kokiu tikslu iš tiesų jie buvo kuriami. O kai kurie tiesiog aistringai menkina vaizdo žaidimus kaip beprasmius šiandienos jaunimui. Tačiau dabaryra didžiulis skirtumas tarp Grand Theft Auto (GTA) žaidimo ir interaktyvaus sužaidybinimo, skirto išmaniesiems telefonams.

Žaidimai tada ir dabar
Mes suprantame, kad dauguma žmonių mato skirtumą tarp švietimo žaidimų, skirtų mokyklos klasėms, ir visiškai kitokios reikšmės kovinių žaidimų, tačiau kai kurie tėvai to nemato ir nesupranta. Tokie tėveliai įstrigo amžiuje, kai tebuvo kuriami tik vaizdo žaidimai, ir dar prieš tai, kai žaidimizacija tapo perspektyvi tendencija pedagogams ir įmonėms. Mes tik visai neseniai patekome į epochą, kur žaidimizacija tapo atpažįstama plačios visuomenės, nors kai kam ji vis dar skamba kaip tuščias žodis.
Užpraeitame dešimtmetyje visų žanrų vaizdo žaidimai buvo grupuojami kartu į vieną milžinišką kategoriją: nestruktūrizuotos pramogos. Žaidimų pavadinimai, pavyzdžiui, Grand Theft Auto, Halo, Call of Duty, ir begalinis srautas su Mario tiesiog dominuodavo. Nė vienas tėvas tuo metu nebūtų pagalvojęs, kad toks žaidimas galėtų būti skirtas švietimui. Taigi, suaugusiesiems žaidimai tapo kažkas blogo, nes tuomet tiesiog dar nebuvo žaidimų, iš tiesų skatinančių vaiko raidą.

Žaidimizacija gerina švietimą ir padeda mokytis
Taigi dabar, kai mes puikiai suprantame žaidimizacijos reikšmę, kodėl kai kurie iš šių tėvų vis dar yra prieš žaidimus, ir kaip būtų galima pakeisti jų požiūrį? Pirmiausia reiktų pamėginti juos įtikinti, kad ne visi žaidimai yra sukurti paversti vaikus į beprasmius zombius. Manoma, kad mokslas gali būti gana aiškiai atskleistas per įvairias aplikacijas,. Kad įsitikintumėte, užsukite į atskirą švietimo skyrių Apple App Store (Apple aplikacijų parduotuvėlė). Matant tūkstančius temų ir pavadinimų, daugumai žmonių būtų sunku paneigti, kad šiandienos žaidimų pramonė yra įvairiapusiška ir skirta ir edukacijai labiau nei kada nors anksčiau. Taip pat šiandienos žaidimizacija sukoncentruota į moksleivių smalsumo žadinimą, interaktyvumo skatinimą, ir suteikia žinių, kurių nėra įprastuose vadovėliuose.

Žaidimizacija turi realią vertę šiandienos klasėje. Kuo anksčiau tėvai tai supras, ir pakeis savo išankstinį nusistatymą dėl žaidimų ir tradicinio ugdymo, tuo geresnė šiuolaikinė švietimo sistema galėtų tapti.

Parengta pagal: http://www.gamification.co/

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą