BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ar žaidžiate kompiuterinius žaidimus? O gal norėtumėte pats išbandyti žaidimo kūrėjo amatą? Kad ir kaip bebūtų, sausio 27d. prieš prasidedant tradiciniam LT Game Jam‘ui kviečiame kiekvieną nors kiek rimčiau besidomintį žaidimų kūrimu į Užupis Creative Cluster (UCC) organizuojamą mokymų ciklą.
Užupis Creative Cluster yra unikalus skirtingų įmonių ir žaidimų industrijos specialistų susivienijimas Lietuvos padangėje, kuris orientuojasi į žaidimų industrijos Lietuvoje kūrimą ir vystymą. Todėl jau sausio 27d. prieš prasidedant LT Game Jam klasterio nariai tiek Vilniuje, tiek Kaune organizuoja išskirtinių paskaitų ciklą tiek profesionalams žaidimų kūrėjams, tiek mėgėjams. Kiekvienas galės susipažinti plačiau ne tik su klasterio vykdomomis veiklomis, bet ir išgirsti profesionalų savo srities specialistų pristatymus apie žaidimų industrijos naujienas pasaulyje, žaidimų kūrimo ypatumus, 3D modeliavimo pagrindus ir t.t.
Iškart po šių mokymų prasidės legendinis LT Game Jam.

O vasario 2 d. kviečiame apsilankyti „Litexpo” parodų rūmuose, kur vyks paroda „Mokymasis. Studijos. Karjera” 2012. Ten prie Užupis Creative Cluster nario Mykolo Romerio Universiteto stendo UCC pristatinės naujas mokymosi programas įdomias žaidimų kūrėjams. Bus pristatinėjamas „Hackerių institutas Ispanijoje”, tikrinamas Jūsų kompiuterio saugumas ir vyks unikali loterija, kurios prizas - 3 vnt. Jūsų kompiuterio pilno saugumo patikrinimų, kurio vieno vertė - net 15 tūkst. litų.

Sausio 27d. mokymų ciklas Vilniuje
8.30 - 10.30 Užupis Creative Cluster diskusijų stalas (uždaras renginis, skirtas tik UCC nariams)
12.00 - 12.30 Užupis Creative Cluster: žaidimų industrijos Lietuvoje vizija (Vytautas Ratkevičius)
12.30 - 13.00Žaidimų inkubatorius Lietuvoje: lietuvių žaidimų kūrėjų potencialo stiprinimas (Vitalijus Žukas, Vytautas Ratkevičius)
13.00 - 14.00 Žaidimų industrija Lietuvoje ir Pasaulyje (Jūratė Bakaitė)
14.00 - 14.30 Pertraukėlė užkandai ir kavai
14.30 - 15.30 Kompiuterinio žaidimo grafinės dalies, personažų kūrimo specifikacija ir eiga (Inga Mažetytė)
15.30 - 16.30 Mokymo programų ir mainų žaidimų kūrimo srityje finansavimo galimybės (lektorius bus patikslintas vėliau)

Sausio 27d. mokymų ciklas Kaune
12.00 - 13.00 „Žaidimo aplinkos (Level Art) kūrimas - patirtis dirbant Koei kompanijoje” (Vesta Juocevičiūtė)
13.00 - 14.00 Žaidimų kūrimo mechanika iš vidaus (Julius Stonis)
14.00 - 14.30 Pertraukėlė užkandai ir kavai
14.30 - 15.30 Užupis Creative Cluster: žaidimų industrijos Lietuvoje vizija (Vytautas Ratkevičius)
15.30 - 16.30 Žaidimų inkubatorius Lietuvoje: lietuvių žaidimų kūrėjų potencialo stiprinimas (Vitalijus Žukas, Vytautas Ratkevičius)

Informacija apie lektorius ir pranešimus:

Užupis Creative Cluster diskusijų stalas
Užupis Creative Cluster dabartinių vykdomų veiklų ir ateities planų aptarimas.

Užupis Creative Cluster: žaidimų industrijos Lietuvoje vizija (Vytautas Ratkevičius)

Vytautas Ratkevičius - Užupis Creative Cluster prezidentas. 15 metų žaidimų kūrimo patirtis. Š. Airijos sėkmingo žaidimų inkubatoriaus „Dream Island” įkūrėjas ir vadovas. Suvaidino svarbų vaidmenį Š. Airijos žaidimų industrijos sukūrime
Užupis Creative Cluster sukurtų žaidimų pristatymas. Dabartinių vykdomų projektų, veiklų bei spūdžių iš didžiausių pasaulyje žaidimų kūrėjų konferencijų pristatymas.

Žaidimų inkubatorius Lietuvoje: lietuvių žaidimų kūrėjo potencialo stiprinimas (Vitalijus Žukas, Vytautas Ratkevičius)

Vitalijus Žukas - specialiųjų vaizdo efektų prodiuseris. Žaidimų industrijoje dirba jau 25m. Turi patirties dirbant prie įvairių užsienio filmų specialiųjų video efektų gamybos. Šiuo metu koordinuoja darbą tarp 4 vaizdo efektų kūrimo studijų iš Lietuvos, Latvijos , Kanados ir Prancūzijos ir kuria specialiuosius efektus bei 3D grafiką lietuviškam filmui.

Naujausio projekto Lietuvos žaidimo kūrėjų bendruomenėje „Žaidimų inkubatoriaus” pristatymas. Gausybė galimybių susirasti komandą, kurti bendrus žaidimų projektus, kartu kurti geriausias idėjas ir jas įgyvendinti - visa tai tampa realybe žaidimų inkubatoriuje.

Žaidimų industrija Lietuvoje ir Pasaulyje (Jūratė Bakaitė)
Jūratė Bakaitė - dirba žaidimų kūrimo įmonėje „Games Time”.
Ar yra žaidimų industrija Lietuvoje? O ar pasaulio žaidimų industrijos mastai jau pralenkė kino ir muzikos industrijas kartu sudėjus? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus bus ieškoma šioje paskaitoje.

Kompiuterinio žaidimo grafinės dalies, personažų kūrimo specifikacija ir eiga (Inga Mažetytė)
Inga Mažetytė - kompiuterinės grafikos dailininkė (concept artist, 3d modeler, texturer, manager, quality checker). 8 metai patirties kompiuterinių žaidimų industrijoje: 4 metai lead character artist - “Koei Baltija”, 3 metai darbas Kanadoje - “Tecmo Koei Canada”, 1 metų stažuoė Japonijoje - “Koei Japan”.

Asmeninės patirties istorija dalyvaujant AAA žaidimo kūrime. Žaidimų idėjos brainstorming‘as , žaidimo istorijos ir siužeto kūrimas, stilių paieška, konceptų piešimas, specifikacijų derinimas, 3d modeliavimas, tekstūravimas. Ingame, cinematic, LOD modelių kūrimas. Pirminės (alfa) versijos testavimas, klaidų taisymas, optimizavimas. Bendravimas su projektų vykdytojais, žaidimų dizaineriais, programuotojais, animatoriais.

Mokymo programų ir mainų žaidimų kūrimo srityje finansavimo galimybės
(Lektorius tikslinamas)
Švietimo mainų paramos fondo ir Lietuvos Inovacijų Centro programų pristatymas

„Žaidimo aplinkos (Level Art) kūrimas - patirtis dirbant Koei kompanijoje” (Vesta Juocevičiūtė)
Vesta Juocevičiūtė - grafinio ir produkto dizaino magistrė. 3D modeliavimo patirtis - 8 metai, 7 iš jų Japonijos kompiuterinių žaidimų kompanijoje “Koei”, 3-ų metų projektų valdymo ir koordinavimo patirtis. Šiuo metu naujai susikūrusios įmonės UAB „Iron Solutions” vadovė. Domisi 3D technologijų taikymu ne tik filmuose ir žaidimuose, bet ir kitų sričių interaktyviuose produktuose bei naujomis galimybėmis šias technologijas panaudoti.
Unikalios darbo patirties tarptautinėje kompanijoje pristatymas. Žaidimo aplinkos kūrimo eiga, planavimas, idėjų ieškojimas ir įgyvendinimo iššūkiai.

Žaidimų kūrimo mechanika iš vidaus (Julius Stonis)
Julius Stonis - Žaidimų kūrimu domisi jau nuo 1990 m. Nuo tada kūrė įvairias modifikacijas ir patobulinimus esamiems stalo žaidimams. 2006 m. su bendraminčiais įkūrė kompaniją “Games Time”. Nuo tada kuria lietuviškus stalo žaidimus. Stalo žaidimų “Ardano lobiai”, “Polinezijos kapitonai” ir “Mano miestas” autorius.
Bendri žaidimo mechanikos kūrimo principai ir J. Wick trijų klausimų metodas. Žaidėjų psichologiniai paveikslai ir jų ryšys su žaidimo mechanika. Emocinis žaidimų žemėlapis. Pavojai, kurie tyko žmonių pradedančių žaidimo kūrėjo karjerą.

LT Game Jam programa Vilniuje ir Kaune
Sausio 27d.
17:00 - registracijos pradžia.
18:20 - oficiali LT Game Jam pradžia, įžanginio vaizdo klipo peržiūra.
19:00 - idėjų generavimas, komandų formavimas.
20:00-23:59 - žaidimų kūrimo pradžia.
Sausio 28 d.
00:00-23:59 - žaidimų kūrimas!
Iki 12:00 - visi dalyviai privalo būti priregistravę savo komandas ir žaidimus Global Game Jam tinklalapyje.
Sausio 29 d.
00:00 - 14:15 - žaidimų kūrimas ir pabaigimas.
14:15 - 15:00 - žaidimų įkėlimas į Global Game Jam puslapį.
16:00 - 17:00 - komandos pristato savo sukurtus žaidimus.
17:00 - diskusijos, balsavimas ir šventimas!

Mokymų ciklų ir LT Game Jam renginio vietos:
Vilniuje:
HUB Vilnius, Šiaurės miestelio technologijų parkas, J. Galvydžio g. 5 / Žygio g. 96,
Kaune: KTU Elektronikos rūmai, Studentų g. 50

Vasario 2 d., 11 - 17 val., Paroda „Mokymasis. Studijos. Karjera. 2012″, Litexpo rūmai, Mykolo Romerio Universiteto stendas
• „Hackerių Instituto Ispanijoje” ir tarptautinės ISECOM organizacijos pristatymas (Hackerių Instituto atstovas Lietuvoje)
• Technologijų saugumo instituto demonstracija - unikali galimybė pasitikrinti savo kompiuterio saugumą
• Naujų mokymo programų apie IT saugumą pristatymas
• Visos parodos metu vyks loterija, kur turėsite galimybę laimėti vieną iš trijų Jūsų kompiuterio saugumo auditų, kurio vieno vertė - net 15 tūkst.litų.

Žaidimų inkubatorius:
Kiekvienas, kuris jaučiate nors menkiausią įkvėpimą kurti žaidimus yra kviečiamas prisijungti prie greit startuosiančio projekto „Žaidimų Inkubatoriaus”. Turite idėjų, norite susirasti komandą bendram žaidimo kūrimui, norite dalyvauti mokymuose apie žaidimų kūrimą arba pats juos vesti kitiems? Rašykite ltgamesincubator@gmail.com ir mes susisieksime su Jumis. Tapkite “Žaidimų Inkubatoriaus” dalyviu ir kūrėju!

Klasterio dienų proga, Registruokis http://www.27001.lt/ ir patikrink savo kompiuterio saugumą. Kiekvienas užsiregistravęs dalyvauja loterijoje, kurioje galima laimėti net 3 vnt. 15 tūkst. litų vertės Jūsų kompiuterio pilno saugumo patikrinimų.

Daugiau informacijos:
Registracija ir daugiau informacijos apie mokymų ciklą bei LT Game Jam Vilniuje ir Kaune:
http://ltgj2012.tagofjoy.lt/

Projektą “Užupio kūrybinis klasteris” finansuoja Europos regioninės plėtros fondas pagal 2007-2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programą.

Rodyk draugams

Gairės : | 1 komentaras

Gruodžio 10-11 Kijeve jau 7-ą kartą vyko didžiausia rusų „indie“ žaidimų kūrėjų konferencija „FlashGAMM 2011“ skirta visiems profesionaliems ar mėgėjams flash‘inių, socialinių ar mobiliųjų žaidimų kūrėjams.

Pagrindinis konferencijos tikslas – suvienyti žaidimų kūrėjus, pasidalyti patirtimi, kontaktais ir idėjomis. Tad nenuostabu, kad joje dalyvavo tiek žaidimų kūrėjai, programuotojai, tiek dizaineriai, scenaristai ir potencialūs investitoriai iš skirtingų šalių.

Anot renginio organizatorės Valeriya Mallayeva‘os „FlashGamm“ yra netipinė konferencija, visai nepanaši i kitas konservatyviąsias, prie kurių daugelis dalyvių gali būti pripratę, mat joje skiriama laiko tiek formaliam, tiek neformaliam bendravimui. O ir pati konferencija primena labiau žaidimų kūrėjų talentų šou, kuriame visi ne tik pristato savo talentus, bet ir sutelkę skirtingų specialistų pajėgas padeda ryškiausioms idėjoms išvysti dienos šviesą. Vietoj paskaitų vyksta skirtingos „master“ klasės, apvalieji diskusijų stalai, mokymai, blitz-sesijos, greitieji žaidimų susitikimai (angl., speed game dating), flash‘inių žaidimų konkursai ir t.t.

Užklausta apie „FlashGamm“ atsiradimo istoriją, renginio organizatorė Valeriya prisimena, kad pirmąją konferenciją 2008 m. organizavo tik du žmonės ir tik per vieną mėnesį. Tuomet pavyko pritraukti 100 dalyvių. Po dar poros metų prie organizatorių prisijungė kompanija „Absolutist Ltd“, kuri dar nuo 2000 m. dirba žaidimų kūrimo industrijoje. Štai nuo tada ir prasidėjo tikrasis augimas tiek dalyvių kiekybės atžvilgiu, tiek pačios konferencijos kokybės. „Flashgamm“ šiais metais išsiskyrė, kad pagrindiniai konferencijos organizatoriai rusai flashinių žaidimų kūrėjai „Absolutist“ pirmą kartą istorijoje susilaukė pajėgų pastiprinimo – prie organizatorių komandos prisijungė garsieji žaidimų kūrėjai „Spilgames“.

Naujų idėjų gūsio, įkaitinti vaizduotę ir naujų partnerių ieškoti į konferenciją vyko ir Užupis Creative Cluster (toliau UCC) prezidentas Vytautas Ratkevičius.

Vytautui per šiuos metus tai jau ne pirma žaidimų kūrėjų konferencija, tad sunku patikėti, kad ji kažkuo galėjo nustebinti dažną konferencijų lankytoją ir vis tik „FlashGamm“ pavyko: „Ypač nustebino dalyvių kontingentas ir pats formatas. Nors buvo tik 600 dalyvių (autoriaus pastaba: „GDC 2011“ dalyvavo net 300 tūkstančių dalyvių), bet buvau gerokai nustebintas. Dalyviai ir pranešėjai tikrąja to žodžio prasme surado vienas kitą ir dialogas tarp jų užsimezgė. Renginys buvo puikiai organizuotas ir kaip ne keista veiksmas vyko Kijeve. Konferencija tikrai pranoko visus lūkesčius ir suteikė naujų žinių itin naudingų dabar kuriamam mūsų žaidimui“.

„FlashGamm“ netipiškumą puikiai simbolizuoja ir pagrindinė konferencijos organizatorė Valeriya Mallayeva. Valeriya organizuoja rytų Europoje žaidimų kūrėjams flash‘inių žaidimų konferenciją numeris 1 ir to nė kiek nesureikšmina. Ji vis tiek išlieka paprasta ir maloni su kiekvienu konferencijos dalyviu. UCC prezidentas asmeniškai su ja bendravęs apie Pabaltijo žaidimų kūrimo kultūrą liko nustebęs, kai „FlashGamm“ organizatorė ne tik susidomėjusi klausėsi Vytauto pasakojimo, bet ir išreiškė norą kartu organizuoti panašaus pobūdžio renginius. Ir nors Ukrainoje toks elgesys galėjo pasirodyti tik kaip mandagūs pažadai ir gražūs diplomatiniai gestai, po konferencijos sekę įvykiai parodė, kad vis tik ukrainietė į lietuvių žaidimų kūrėjus žiūri rimtai. Grįžęs į Lietuvą Vytautas užprašė Valeriya atsiųsti jį asmeniškai sudominusias prezentacijas ir ji jas atsiuntė.

Nors konferencija pasižymėjo įspūdinga programa ir buvo daug vertingų pranešėjų, Vytautas kaip pačius įsimintiniausius išskyrė šiuos: „Įspūdį padarė nė didelio masto pranešėjai, bet kaip tik niekad negirdėti lektoriai. Stebina jų paprastumas ir neįtikėtino dydžio žinios. Kad ir Semen Frish, kuris kalbėjo apie socialinių tinklų integralumą ir jų vertinimo sistemas“. Vytautui Ratkevičiui sunku buvo patiketi, kad tarp rusų žaidimų kūrėjų egzistuoja tokio lygio ir tokio kalibro minčių ir pranešėjų. Nieko keista, kad UCC prezidentas tikisi šį lektorių pasikviesti ir į Lietuvą, kad ir lietuviai žaidimų kūrėjai išgirstų fenomenalias Semen Frish idėjas.

Didelį įspūdį prezidentui paliko Artemij Malkov, atstovaujantis „Flexis“. „Flexis“ yra pagrindinė ir esminė „Adobe“ partnerė. Ši kompanija turi didelį įdirbį vystant flash‘inius žaidimus ir juos reklamuojant pasaulio rinkose, tad nieko keista, jog tarp klientų, kurioms „Flexis“ yra tekę kurti su flashu susijusius projektus, puikuojasi tokios garsios įmonės kaip „Lukoil“, „Gazprom“, „Cisco“ ir daugelis kitų. Su susižavėjimu Vytautas kalba apie Adobe 3D variklių flash‘e pristatymą bei alternatyvaus variklio - 3D Unity: „ Neįtikėtina buvo išvysti šiuos variklius, apie kuriuos rodos dar tik buvo kalbama adobe bloguose ir virtualioje erdvėje, realybėje išvysti jų dar nesitikėjau. Be to, man pasitaikė galimybė gyvai pasikalbėti ir netu užduoti klausimus tikram evengalistų ir adobe guru.“ Pasirodo, šie kūrėjai sukūrė tikrą super hitą - 3D žaidimą „Tankai“ Itin sudomintas jų vykdoma veikla, Vytautas ilgai bendravo su šiais kūrėjais ir išsiaiškino, kad taip pat jie yra įkūrę ir Maskvos žaidimų inkubatorius, kuriuose renkasi 200-250 programuotojų. Šie programuotojai ne tik kuria savo vaizduotės žaidimus, bet ir konkrečias Adobe skirtas programas. „Flexis“ pagrindinis darbas yra naujų idėjų paieška, naujų įdomių žaidimų mechanikų kūrimas, tad nieko keista, kad UCC atstovas greit atrado su Adobe atstovais bendrų taškų. O išsiaiškinus, kad UCC turi įdirbį mokomųjų žaidimų srityje, klasteriui buvo pasiūlyta bendradarbiauti kuriant kartu mokymo programas 3D erdvėje.

Akivaizdu, kad konferencija itin buvo naudinga UCC atstovui, mat buvo sudarytos visos sąlygos užduoti klausimus sudominusiems pranešėjams ir iš jų gauti ne tik atsakymus, bet ir konkrečias idėjas. Dalyvaujant „FlashGamm“ UCC prezidentui netgi pavyko pritraukti rimtų investorių iš Ukrainos dėmesį. UCC vykdomi projektai, kūriami žaidimai ir sukaupta patirtis šioje srityje sudomino investitorių Yaroslav Maxymovych. Jis jau turi dešimtis jam priklausančių portalų ir šiuo metu bando kurti Ukrainos Švietimo Ministerijai elektroninę mokyklą su elektroniniu dienynu. Pasirodo, Lietuvoje toks elektroninio dienyno projektas UCC narių buvo sugalvotas jau prieš dešimtį metų. Šis projektas net pelnė Lietuvos metų inovacijos apdovanojimą. Pasidalinus turima patirtimi, UCC gavo rimtą pasiūlymą dirbti kartu.

Dalyvaujant „FlashGamm“ tuo pačiu išryškėjo ir rinkų tarp Ukrainos ir Lietuvos skirtumai. Ukraina neseniai pradėjusi investuoti į IT sritį ir tuo pačiu į žaidimų rinką, spėjo jau labai toli nueiti. Akivaizdu, kad kuo tolyn tuo jos užmojai ir investavimas toje srityje didės. Kaip teigia Vytautas: „Toks įspūdis, kad Ukrainoje valstybinėje politikoje atsiras investavimas į IT sektorių“.

Žinoma, be įdomių susitikimų su ukrainiečių investitoriais ir žaidimų kūrėjais truputis laiko, įtemptoje Vytauto Ratkevičiaus konferencijos programoje, atsirado ir pasigrožėti pačiu miestu: „Kijevas turintis ilgaamžes kultūrines tradicijas, kadaise buvęs megaimperijos dalimi.. Dabar nedaug belikę, bet pati miesto struktūra ir ypač pagrindinė bažnyčia – visa tai nuostabu, žavi.. Jų vertė ir užmojis yra amžini tiek tikrąja, tiek perkeltine prasmėmis“.

Kijeve taip pat UCC teko galimybė susitikti ir su amerikiečių- rusų „start-up“ kompanija „6 waves“, kuri investuoja į internetinių žaidimų turinį ir iš to kraunasi dešimtis milijonų pelną. „6 waves“ yra linkę konsultuoti „alfa beta“ versijos lygyje ir investuoti į naujus kuriamus „indie“ žaidimus, pritaikant prie savo tinklų. Akivaizdu, kad atėjo „indie casual“ žaidimų era. Dešimties milijonų verti žaidimų biudžetai, o tų žaidimų kūrėjų komandas tesudaro 10 -15 žmonių. Kad ir kaip neįtikėtinai tai skamba, panašu, kad tai jau realybė. Ši pažintis su tokia kompanija ypač aktuali Lietuvai, kurioje tokių įmonių nėra. Svarbu, lietuviams žaidimų kūrėjams turėti žaidimų idėjų ir įtikinti šią kompaniją konsultuoti ir investuoti būtent į juos.

Taip pat Ukrainoje surasta ir naujų potencialių narių, norinčių stoti į UCC. Vytautas susipažino su Stefan Keiss, kuris atstovauja „memphis.sk“, kuriai priklauso ir „Wheemplay“. Ši kompanija yra lyderė flash‘inių žaidimų kūrėja Europoje. Ji turi savo filialus Ukrainoje, Rusijoje, Latvijoje, Kazachstane ir daugiau nei 60 partnerių visame pasaulyje. Siekdama dar plačiau išeiti į didžiąsias rinkas ir norėdama kartu akumuliuoti bendrąsias marketingines tiek kitas pajėgas, kompanija sieks tapti UCC nare.

Pabaigoje užklausėme „FlashGamm“ organizatorės Valeriya įdomiausio klausimo: „Koks Ukrainos potencialas kalbant apie žaidimų ir simuliatorių industriją. Kokios jos silpnybės ar stiprybės?“. Išgirstas atsakymas buvo kiek netikėtas: „Ukrainos stiprybė - ji gali pasiūlyti palyginus pigius profesionalus, kurie gali susidoroti su bet kokiu darbu per ribotą laiko tarpą. Visgi, pagrindinė problema yra vaizduotės, įkvėpimo trūkumas, tad iš esmės tie profesionalai gali daryti tik kopijas produktų jau esančių rinkoje.“
Todėl palinkėsime lietuviams žaidimų kūrėjams ir UCC klasterio nariams visada turėti gerų idėjų, įkvėpimo ir lakios vaizduotės, kad užtektų ne tik sau, bet ir kitiems, o visa kita ateis reikiamu laiku.

Daugiau informacijos apie konferenciją ir jos programą:
http://www.flashgamm.com/kyiv2011/en/program/

Lektorių pranešimų video galite pažiūrėti čia:

Kontaktiniai asmenys, į kuriuos būtų galima kreiptis, paderinus su klasterio prezidentu:

Semen Frish, www.nucleart.net, E-mail: semen_frish@nucleart.net
Artemy Malkov, „Flexis“, www.flexisus.com, as@malkov.org
„6 waves“, www.6waves.com, E-mail: Andrew.green@6waves.com
Yaroslav Maxymovych, E-mail: Yaroslav.Maxymovych@gmail.com
Valeriya Mallayeva, www.absolutist.com, E-mail: mallayeva@absolutist.com

Projektą “Užupio kūrybinis klasteris” finansuoja Europos regioninės plėtros fondas pagal 2007-2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programą.

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą