BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Š. m. birželio 5 d. bus pradėti Užupis Creative Cluster mokymai, kurių tema - Mokomųjų žaidimų ir simuliatorių žaidžiamasis momentas. Mokymai įgyvendinami pagal projektą „Užupio kūrybinis klasteris”, kurį finansuoja Europos regioninės plėtros fondas pagal 2007-2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programą. Mokymus įgyvendina VšĮ “Kūrybiškumo ugdymo centras” kartu su Užupis Creative Cluster ekspertais. Norintys gali registruotis į mokymus egleramanauskaite1@gmail.com. Mokymai truks 120 val., o po jų bus išduoti pažymėjimai, liudijantys mokymų baigimą. Kviečiami dalyvauti klasterio narių įmonių darbuotojai ir visi, suinteresuotieji žaidimų kūrimu. Mokymai yra mokami.

Mokymais siekiama:
- Suteikti klasterio nariams aktualių jų rolei bendro produkto kūrimo grandinėje žinių apie mokomųjų žaidimų bei simuliatorių žaidžiamojo momento kūrimo technologijas ir metodikas;
- Sudaryti sąlygas klasterio nariams pasikeisti savo turimomis žiniomis ir patirtimi;
- Pagerinti bendrus produkto/paslaugų kūrimo ir darbo komandoje įgūdžius.

“Mokomųjų žaidimų ir simuliatorių žaidžiamasis momentas” mokymų metu sužinosite: žaidimų atsiradimo istoriją, žaidimų rinkos situaciją, geimifikacijos aspektus, susipažinsite su žaidėjų archetipais, žaidėjais ir jų psichologiniais aspektais, žaidimo kūrimo mechanika, žaidimo pasaulio kūrimo ir dar daug kitų dalykų.
Mokymai ypatingi, nes vyks simuliacinėje platformoje, kiekvieną temą pristato kitas asmuo iš žaidimų pasaulio - Gediminas Beresnevičius, Julius Stonis ir kt. Taip pat remiamasi užsienio specialistų medžiaga, pavyzdžiui: Ernest W. Adams, Gabe Zichermann, Yale profesorių akademikai ir kt.

Mokymų metodai:
1. Pateikiama teorinė medžiaga teksto, prezentacijos ar video formate;
2. Po kiekvienos temos pateikiama kūrybinė užduotis;
3. Išklausius teorinę medžiagą ir atlikus užduotis rekomenduojama gilintis į temą pagal pateiktus papildomus informacinius šaltinius;
4. Temas nebūtina mokytis iš eilės, siūloma rinkitis temų seką pagal įdomumą;
5. Jeigu žinote įdomios informacijos atitinkame tema, skatinsime pasidalinti su kitais ir patalpinti nuorodas.
Mokymų programą sudaro trys pagrindinės dalys:
1. Bendra apžvalga;
2. Žaidėjai ir jų psichologija;
3. Žaidimo kūrimas.
Skyriaus „Bendra apžvalga” temos:
1. Žaidimų atsiradimo istorija ir žaidimų tipų pristatymas;
2. Žaidimų rinkos pristatymas pasaulyje ir vystymosi tendencijos;
3. Žaidimų rinkos pristatymas Lietuvoje ir vystymosi tendencijos;
4. Geimifikacija (angl. gamification).
Skyriaus „Žaidėjai ir jų psichologija” temos:
1. Žaidėjų archetipai (pagal prof. R. Bartle);
2. Emocinės zonos (pagal Nicole Lazzaro);
3. Žaidėjai skirtinguose socialiniuose kontekstuose (pagal Prof. Ernst Adams);
4. Žmogus virtualioje aplinkoje ir atsakomybė už savo veiksmus;
5. Strateginis mastymas „Žaidimų teorija” (pagal prof. Ben Polak);
6. Įsitraukimas (angl. immersion), žaidžiamumas (angl. playability) ir peržaidžiamumas.
Skyriaus „Žaidimo kūrimas” temos:
1. Žaidybinio momento (ang. gameplay) pristatymas;
2. Žaidimo mechanikos pristatymas;
3. Socialinės mechanikos kūrimas;
4. Tipinis žaidimo kūrimo procesas;
5. Žaidimo scenarijų kūrimas;
6. Žaidimo pasaulio kūrimas ir žaidimo aplinkos kūrimas;
7. Visuomenės resursų (angl. crowdsourcing) panaudojimas žaidimo kūrime ir jo vystyme;
8. Matematinių algoritmų žaidimuose kūrimo pagrindai;
9. Tipinės žaidimo kūrėjų klaidos (pagal T. Cadwell).

Mokymo medžiaga parengta remiantis atliktu mokomųjų žaidimų ir simuliatorių žaidžiamojo momento (angl. gameplay) tyrimu.

Visą tyrimą galite rasti čia: http://uzupiscreativecluster.blogas.lt/files/2011/12/zaidziamojomomentotyrimas20111.pdf

Dėl papildomos informacijos, iškilusių klausimų, kreipkitės į klasterio prezidentą Vytautą Ratkevičių el. p. uzupiscluster@gmail.com, tel.: +370 610 60880 arba į Eglę Januškevičiūtę el. p. egle.januskeviciute@gmail.com, tel.: +370 620 46510

Projektą „Užupio kūrybinis klasteris” finansuoja Europos regioninės plėtros fondas pagal 2007-2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programą.

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Naujienlaiškis: FlashGAMM! Moscow 2012 konferencija

uzupiscreativecluster | 2012-05-25 | Be temos

Apie konferenciją

FlashGAMM! Moscow 2012 konferenciją (http://www.flashgamm.com), kuri vyko 2012 m. gegužės 17 d. Cosmos viešbutyje, Maskvoje (Rusija) aplankė 800 žmonių. Tai maksimalus skaičius, kiek konferencija galėjo priimti. Pati konferencijos programa laikoma viena geriausių iš kada buvusiųjų. Visą programą galiam rasti čia - http://www.flashgamm.com/moscow2012/en/program/. Paskaitas skaitė atstovai iš tokių įmonių - AlternativaPlatform, Adobe, Away3D, ZeptoLab, Alawar, Spil Games, Marmelade, 6 waves ir kiti. Ypatingo susidomėjimo susilaukė game-lynch (žaidimų teismas), kurio metu žaidimų vystytojai vertino žaidimų pliusus, minusus, dizainą, panaudojamumą, grafiką, trūkumus šiose srityse ir pan.

Didelio susidomėjimo sulaukė ir naujas FlashGamm projektas Vacancy Wall - kur įmonės skelbė, kokios pas jas šiuo metu yra laisvos vietos, įsidarbinimo galimybės. Iš viso buvo pasiūlyta 90 pozicijų, kur būtų galima įsidarbinti. Dar viena naujovė šių metų konferencijoje buvo Speed Dating - kurio metu žaidimų kūrėjai ir leidėjai galėjo bendrauti tarpusavyje. Žaidimų kūrėjai, kurie turi sukūrę žaidimus galėjo juos pristatyti žaidimų leidėjams.

Žaidimų varžybose, kurios vyko konferencijos metu, buvo išrinkti nugalėtojai įvairiose kategorijose. Pavyzdžiui, geriausias žaidimas buvo išrinktas pagal tris kategorijas:
- kompanija - «Битва», www.Dudes.bz;
- studija - «Railroad Journey», Karma Team;
- indie - «300 miles to Pigsland», Vladimir Gusev.
Žaidimų proveržio srityje nugalėjo «Out of Wind», Lampogolovii; geriausias socialinis žaidimas - «Admiral», Konstantin Vladimirov; geriausias žaidimas mobiliajame telefone - «Jelly Jumpers», Mobirate. Konferencijos metu buvo nominuoti ir kiti kūrėjai, pilną sąrašą galima rasti čia - http://www.flashgamm.com/moscow2012/en/contest/

Įspūdžiai
FlashGAMM! konferencijoje jau ne pirmą kartą lankėsi Užupis Creative Cluster prezidentas Vytautas Ratkevičius. Pasak jo, konferencijos metu išryškėjo, kad Rytų Europoje (nei Rusijoj, Baltarusijoj, Ukrainoj ir kt.) nėra veikiančios žaidimų mokyklos (nėra sistemingai, profesionaliai ruošiami šios srities specialistai). V. Ratkevičius konferencijoje pristatė žaidimų mokymų kursą, kurį galima būtų diegti ir įgyvendinti šių šalių mokymų organizacijose ir programose. Toks kursas Užupis Creative Cluster iniciatyva jau kuriamas Lietuvoje bendradarbiaujant su vietos universisteais ir verčiamas į rusų kalbą, adaptuojant Rytų Europos auditorijai. Šis siūlymas konferencijos dalyvių priimtas entuziastingai ir įvertintas teigiamai.

V. Ratkevičius susitiko su dauguma konferencijos pranešėjų. Su visais teko pabendrauti ar sesijų metu, ar privačiame pokalbyje. „Pagrindinė profesionalų aptariama tema - žaidimų industrijos ir žaidimų turinio kokybės klausimas, nes visiems kurie jau 5-10 metų dalyvauja žaidimų kūrime, labai aktuali turinio kokybė. Siekiama, kad žaidimai ne tik būtų pramoga, primityvių fizinių veiklų srityse (pvz., kur moko šaudyt, gaudyt, šantažuot ir pan.), o kaip tik formuotų kultūrinį, socialinį, asmeninį išprusimą. Kai kuriais atvejais atliktų ir net terapinę funkciją. Svarbu, kad žaidimo dalyvis su pramoga gautų ir teigiamą praktinę patirtį” - pasakojo V. Ratkevičius.

Išskirtinio dėmesio sulaukė V. Ratkevičiaus pristatyta klasterio narių patirtis žaidimų, skirtų įkalintiems ar jau išėjusiems iš įkalinimo įstaigų (angl. games for jails) pristatymas. Sukurti žaidimai „Mano kelias”, „Mano kelias 2″, „Eik pirmyn” - kurių pagrindinė idėja - interaktyvi resocializacijos programa modeliuojanti nuteistojo gyvenimą pavyzdžiui po bausmės atlikimo ir išėjimo iš kalėjimo. Tokiame žaidime dalyvis įtraukiamas į realybę atspindintį virtualų pasaulį, imituojantį įvairias gyvenimo situacijas, kurias reikia spręsti. Šios patirties pristatymas sudomino ir konferencijos žurnalistus. “Žinia, kad Lietuvoje kuriami skirtingo tipo žaidimai, ne tik pasilinksminimui, bet ir kitoms, ypač socialiai probleminėms sritims spręsti, nuskriejo kaip mini bomba. Susitarta su Rossija-2 kanalo atstovais, sukurti apie tai reportažą” - dalinosi įspūdžiais V. Ratkevičius.

V. Ratkevičius papasakojo, kad konferencijos metus išryškėjo ir kiti labai įdomūs procesai. Skandinavai bando atrasti savo nišą Rytų rinkoje. Yra įmonių, kurios jau sėkmingai integravosi Baltarusijoje, Ukrainoje. Suomijos ir Švedijos atstovai intensyviai pradėjo organizuoti įvairius renginius, siūlyti integracijos ir akseleracijos paslaugas šioje srityje. Lietuvos įmonėms, turinčioms jau eilės metų bendradarbiavimo patirtį su Skandinavais ir pažįstančioms Rytų rinkas, tai kartu nauja tarpininkavimo/bendradarbiavimo niša. Taip pat atsiskleidė Pabaltijo šalių rinkos problema - didelis programuotojų trūkumas. Kuo labiau išvystyta žaidimų industrija, tuo didesnis programuotojų poreikis ir aukštesnė jų paslaugų kaina, ypač tai akivaizdu Maskvoje. Dėl šios priežasties įmonės ir investuotojiai ieško galimybių įeiti į Ukrainos, Rusijos mažų miestelių, kuriuose yra universitetai, rinkas, kur specialisto kaina sąlyginai nedidelė. V. Ratkevičius susitiko su žaidimų kūrėjų grupe, kuri dirba Latvijoje ir Kaliningrade bei aptarė bendradarbiavimo galimybes vystant Lietuvos žaidimų sektorių ir Klasterį. “Reikia ieškoti naujų žmogiškųjų išteklių ten, kur yra mokyklos, kurios ruošia programuotojus, bet jie dar nėra išlepinti rinkos. Reikia bendradarbiauti su Pabaltijo universitetais ir suformuoti santykius su verslu. To dėka atsivers naujos eksporto, rinkos plėtros, specialistų įdarbinimo galimybės” - pasakojo V. Ratkevičius.

Klasterio prezidentas dalyvavimą konferencijoje vertina kaip sėkmingą, nes atsirado daug naujų kontaktų, atnaujinti ryšiai su ankstesniais pažįstamais, atsirado naujų idėjų ir pasiūlymų kaip apsijungti ir kartu vystyti projektus, naujas žaidimų rinkos iniciatyvas.

Gegužės 18-20 d. Maskvoje Vytautas Ratkevičius taip pat dalyvavo Russian game developers conference (KRI 2012, http://rgdconf.com/2012/) - tai vienas svarbiausių, užimančių lyderio pozicijas šios srities renginių Rusijoje ir NVS šalyse, kurio metu įvairūs žaidimų industrijos atstovai turėjo unikalią galimybę susitikti, pasidalinti patirtimi, perduoti savo idėjas ne tik kolegoms, bet ir visuomenei. Renginys, kaip ir visada sutraukė žaidimų industrijos atstovus iš viso pasaulio. 2012 m. renginys laikomas vienu didžiausių palyginus su visais, kurie yra anksčiau buvę - atvyko nemažai garsiausių žaidimų industrijos specialistų, įvyko daug smulkių renginių, paskaitų, seminarų - atsiverė ypač daug verslo plėtros galimybių.

Dėl papildomos informacijos, iškilusių klausimų, kreipkitės į klasterio prezidentą Vytautą Ratkevičių el. p. uzupiscluster@gmail.com, tel.: +370 610 60880 arba į Eglę Januškevičiūtę el. p. egle.januskeviciute@gmail.com, tel.: +370 620 46510

Projektą „Užupio kūrybinis klasteris” finansuoja Europos regioninės plėtros fondas pagal 2007-2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programą.

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Gegužės 19-20 d. Vilniuje vyks dvidešimt trečias atviras Lietuvos fantastikos gerbėjų suvažiavimas. Bus pristatomos naujausios fantastinės knygos, filmai, žaidimai, vyks įvairūs renginiai tiek jauniausiems, tiek ir vyriausiems fantastikos mėgėjams.

Jau kuris laikas fantastikos žanras (kinas, literatūra, žaidimai, dailė) įsitvirtino populiarumo viršūnėje. Kino salės lūžta pasirodžius naujam fantastiniam Holivudo epui, vidutinis kompiuterinių žaidimų žaidėjo amžius išaugo iki trisdešimties metų ir žaidimų industrija pagal pajamas peraugo kino industriją, o fantastinė literatūra tampa vis populiaresnė ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje.

„Lituanicon” - renginys, jau virš dvidešimt metų, atstovaujantis ir pristatantis fantastiką Lietuvoje. Vilniaus Senamiestyje vyksiančioje fantastikos šventėje ką veikti, kuo pasidžiaugti ir ką naujo sužinoti, ras kiekvienas neabejingas fantastikos žanrui. Į fantastiką bus žiūrima iš esmės ir iš visų pusių: nuo kino filmų ir literatūros iki dailės darbų ir įvairiausių stalo bei kompiuterinių žaidimų. „Lituanicon” bus galima išbandyti įvairiausius stalo ir lauko žaidimus, veiks renginio kino teatras, fantastinės dirbtuvės (work-shop), žiūrovus vilios įvairūs šou ir kitos pramogos.

Šventės metu vyks įvairiausios paskaitos bei atviros diskusijos. Ar Homero „Odisėją” galima laikyti pirmuoju fantastiniu žmonijos kūriniu? Ar mokslinės fantastikos tėveliui Žiuliui Vernui atrodytų, kad dabar mes gyvename fantastikoje? Kodėl fantastikos žanras taip populiarėja ir kaip jis vystysis toliau? Kalbant apie fantastiką klausimų yra daugiau nei atsakymų, tad pasisakyti, kelti klausimus ir diskusijas kviečiami visi renginio dalyviai bei svečiai.

Renginio programoje  dalyvaus ir Užupis Creative Cluster atstovė. Pokalbyje prie apvalaus stalo „Interaktyvių pramogų kūrimas Lietuvoje: niša kūrėjams ar savirealizavimas?” į klausimus, kas vyksta Lietuvoje, kodėl lietuviški kompiuteriniai žaidimai nėra kiekvieno savęs gerbiančio “geimerio” lentynose ir kur juda lietuviškų žaidimų kūrimas - bandys atsakyti UCC atstovė Jūratė Bakaitė ir kiti tiesioginiai žaidimų industrijos atstovai Lietuvoje.

Išalkusiais bei ištroškusiais pasirūpins fantastiškai nusiteikęs „Visų šventų” kolektyvas, o negalintys atsitraukti nuo fantastinių temų, renginio vietoje galės vakaroti kol jėgos leis.

Daugiau informacijos čia.

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Įrašą galite perklausyti ir pamatyti čia.

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą

Planuojama, kad š. m. birželio 5 d. bus pradėti Užupis Creative Cluster mokymai, kurių tema - Mokomųjų žaidimų ir simuliatorių žaidžiamasis momentas.
Mokymais yra siekiama:

- Suteikti klasterio nariams aktualių jų rolei bendro produkto kūrimo grandinėje žinių apie mokomųjų žaidimų bei simuliatorių žaidžiamojo momento kūrimo technologijas ir metodikas;
- Sudaryti sąlygas klasterio nariams pasikeisti savo turimomis žiniomis ir patirtimi;
- Pagerinti bendrus produkto/paslaugų kūrimo ir darbo komandoje įgūdžius.
Mokomųjų žaidimų ir simuliatorių žaidžiamasis momentas mokymų metu sužinosite: žaidimų atsiradimo istoriją, žaidimų rinkos situaciją, geimifikacijos aspektus, susipažinsite su žaidėjų archetipais, žaidėjais ir jų psichologiniais aspektais, žaidimo kūrimo mechanika, žaidimo pasaulio kūrimo ir dar daug kitų dalykų.

Mokymai ypatingi, nes vyks simuliacinėje platformoje, kiekvieną temą pristato kitas asmuo iš žaidimų pasaulio - Gediminas Beresnevičius, Julius Stonis.. ir kt.

Preliminarus mokymų tvarkaraštis:

Atidarymo renginys - 2012-06-05;
Mokymai - 2012-06-06 iki 2012;
Uždarymo renginys (planuojamas) - 2012-06-21
Norintys dalyvauti mokymuose - registruokitės el. p. - uzupiscluster@gmail.com
Mokymai bus mokami.
Kilus klausimams, kreipkitės žemiau nurodytais kontaktais:

Užupis Creative Cluster, prezidentas Vytautas Ratkevičius tel.: 8 610 60 880
Kūrybiškumo ugdymo centras, Eglė Ramanauskaitė tel.: 8 662 40 757

Rodyk draugams

Gairės : | rašyti komentarą