BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Medicinos duomenų saugumo mokymas žaidime

uzupiscreativecluster | 2012-11-14 | Be temos

Sveikatingumo žaidimai dažnai naudojami pacientų švietimui arba sveikos gyvensenos skatinimui. Šiuo metu tokiais žaidimais yra šviečiami ir gydytojai bei medicinos įstaigų darbuotojai. Populiarėja elektroninių sveikatos įrašų sistemų naudojimas, o tai nulemia, kad apsaugoti paciento duomenis tampa vis sudėtingiau.. Nedidelėse įstaigose dažniausiai susiduriama su problemomis, siekiant tvarkingai laikytis HIPAA (sveikatos draudimo) standarto. JAV Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų biuras sukūrė žaidimą, kuris padeda mokyti sveikatos priežiūros darbuotojus. geriausios medicinos duomenų apsaugos. Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų biuras, pasitelkęs žaidimizacijos (angl. gamification) aspektus diegia naują požiūrį, kuriuo siekiama ugdyti sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus priimti atsakingesnius sprendimus, susijusius su informacija apie asmens sveikatos privatumą ir saugumą.

Žaidimas Cybersecure: Your Medical Practice (liet. Kibernetinė sauga: jūsų medicininė praktika) yra internetinis žaidimas, panašus į The Sims. Žaidėjai įsijaučia į medicinos įstaigos darbuotojo vaidmenį ir yra prašomi atsakyti į klausimus, sukurtus pagal HIPAA privatumo ir saugumo taisyklių standartą. Jei įklausimus atsakoma teisingai, laimimi taškai ir apdovanojimai, pavyzdžiui, medicininė įranga. Jei atsakymas - klaidingas, visi laimėjimai prarandami. Žaidimas suskirstytas į tris lygius, kiekviename lygyje reikia surinkti tam tikrą taškų normą, kad būtų galima pereiti į aukštesnį lygį. Žaidimo pabaigoje kiekvienas žaidėjas gauna jam skirtus paaiškinimus, kodėl jo pasirinkti atsakymai buvo neteisingi ar teisingi. Žaidime įtrauktas žodynėlis ir patarimai. Pražaisto žaidimo duomenys - gauti rezultatai galėtų padėti darbdaviams nustatyti sritis, kuriose yra būtinas papildomas mokymas ar kur yra informacinės spragos.

Žinoma, žaidimas nėra vienintelė priemonė, skirta švietimui apie HIPAA. Žaidimas trunka apie trisdešimt minučių ir apima tokias temas: paciento duomenų apsaugos strategijos, geriausi slaptažodžio saugumo pavyzdžiai, prieigos prie pacientų duomenų kontrolė, mobiliųjų prietaisų saugumo užtikrinimas ir šifravimas, antivirusinės programinės įrangos naudojimas. Kol kitos saugumo instrukcijos vis dar kuriamos, nemokamas interneto žaidimas Cybersecure tampa svarbia priemone medicinos praktikoje. Kūrėjai sako, kad tai pirmasis žaidimas iš didelės švietimo žaidimų serijos, kuriuos planuojama kurti ir vystyti.

Internetiniu saugumu ypač susirūpinta praeitais metais, kai nusikaltimų skaičius ženkliai išaugo. Visame pasaulyje yra kuriami edukaciniai žaidimai ir rengiami mokymai ne tik aprašytame medicinos ar valstybiniame, bet ir privačiame sektoriuje. Užupis Creative Cluster taip pat pirmauja, pristatęs pasauliui Verslo Saugumo Mokymus.

Parengta pagal: www.gamification.co

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą